Presunúť na hlavný obsah

Najsledovanejšia milenka sveta: Britom mimoriadne dlho trvalo, kým pochopili, prečo ju Charles tak miluje

Zahraničné celebrity

Azda najznámejší milostný trojuholník v dejinách britskej monarchie vôbec netreba bližšie predstavovať. Čím však Camilla Charlesa tak očarila, že bol ochotný obetovať svoje manželstvo, rodinu aj dobrú povesť?

Dnes je z Camilly manželka kráľa, ktorej sa zrejme splnil sen

Milostný život princa Charlesa bol vždy veľmi pestrý. O pozornosť žien nikdy nemal núdzu a naozaj si ju užíval. S Camillou Shand sa princ prvýkrát stretol v roku 1970 a okamžite ho očarila. V očiach kráľovnej to však pre neho nebola ideálna manželka. Preto si Charles vzal Dianu a Camilla sa tiež vydala. No napriek tomu vzájomný kontakt medzi sebou udržiavali. Bolo to takým malým tajomstvom, o ktorm všetci v rodine vedeli, avšak nikto si to nedovolil priznať nahlas. 

"Máš šťastie, že tvoj rázporok nedokáže rozprávať," vtipkoval na princovu adresu nejede raz muzikant Filip Larry Adler.

Ich románik postupom času naberal na intenzite, napriek tomu sa to monarchii darilo držať  veľmi dlhý čas mimo bulvárnych médií. Pritom odhalenie, kedy princezná Diana mala už o jeho pomere takmer istotu, začalo obyčajnými manžetovými gombíkmi. 

"Na našej svadobnej ceste sa na jeho zápästí objavili manžetové gombíky s dvomi prepletenými písmenami C. Tým bolo povedané všetko," vyjadrila sa v tom čase Diana.

Charles priznal, že sú od Camilly, nič nepopieral. Nasledovali intímne fotografie jeho milenky, ktoré princezná tiež objavila, okrem toho si vypočula aj ich pikantné telefonáty. Tu sa však už na verejnosť dostal celý prepis jedného z nich, čo naozaj poznačilo povesť samotného Charlesa a v očiach ľudí Camilla klesla na úplné dno. Pre rodinu bola táto situácia mimoriadne zahanbujúca. Briti Camillu obviňovali z rozpadu manželstva Charlesa a princeznej Diany a dokonca aj z jej smrti. 

Trvalo naozaj dlhý čas, kým dvojica oficiálne mohla priznať vzťah a začala sa aj objavovať intenzívnejšie spolu v spoločnosti. V tom období sa aj tak vojvodkyňa z Cornwallu držala v ústraní pri vystupovaní na verejnosti. Vždy bola tak trochu bokom. Nikto nedokázal pochopiť, čo na nej Charles vidí. V čase, keď sa s ňou ženil nebola tomu naklonená ostatná rodina, vrátane samotnej kráľovnej Alžbety II.. 

Prečítajte siNeverila, že to niekam dotiahne, napokon sa stala idol 90. rokov: Skutočne sebavedomá sa Claudia Schiffer cítila až v 50-tke

No napriek tomu začínalo okolie vnímať, aký je s ňou Charles šťastný. Konečne mohol zoficiálniť vzťah, ktorý roky tajil. To, čo mu na nej imponovalo je vraj jej zmysel pre humor. Vždy ho vedela rozosmiať a cítil sa pri nej sám sebou. 

Je pravda, že takmer na všetkých fotografiách sa spolu za každých okolností usmievali, užívali si spoločnosť jeden druhého. Dnes je z Camilly manželka kráľa, ktorej sa zrejme splnil sen a jej manželovi tiež. Okolie ich prijalo, veci sa utriasli a oni žijú presne tak, ako si to roky predstavovali.

Prečítajte siPo Golden Globes sa stala terčom bodyshamingu: Selena Gomez si z nenávistných názorov ťažkú hlavu nerobí

- Najčítanejšie -