Presunúť na hlavný obsah

Po Golden Globes sa stala terčom bodyshamingu: Selena Gomez si z nenávistných názorov ťažkú hlavu nerobí

Zahraničné celebrity

Prijať svoje telo také, aké je, je tá najzdravšia vec v rámci sebalásky. Predstavuje cestu, na ktorej konci stojí šťastie a pocit vyrovnanosti. Po dlhom a neľahkom boji do tohto cieľa dorazila i speváčka a herečka Selena Gomez. Preto ju po odovzdávaní prestížnych cien Golden Globes 2023 nerozrušili nenávistné komentáre týkajúce sa jej telesnej hmotnosti.

Selena Gomez sa v šoubiznise pohybuje odmala a počas hereckej a speváckej kariéry čelila množstvu narážok na svoje telo. Hoci nikdy nepatrila k "mäkkým ženám", ktoré majú výraznejšiu obezitu, ľudia si vždy našli dôvod, aby ju verejne ponižovali. Ich najčastejším terčom bola a, žiaľ, stále je, telesná hmotnosť

Herečku porovnávajú s jej výzorom pred rokmi, kedy sama priznala, že vnútorne trpela. "Bola som extrémne štíhla, no stálo ma to veľa odriekania. Podľa mňa to malo na môj život oveľa horší vplyv, ako keby som mala pár kíl navyše. Ľudia si vás zafixujú ako ultra štíhlu a ak sa to zmení, idú po vás... Nebolo to ľahké obdobie, no veľa mi dalo," priznala pred časom pre americký Vogue. 

"Dnes vyzerám inak, no konečne som šťastná. Naučila som sa milovať svoje telo, tukové vankúšiky a všetko, čo nemám dokonalé. Výzor nie je všetko. Oveľa podstatnejšie je, ako sa správate sa voči sebe a k iným ľuďom. To potom formuje aj ďalšie veci."

Prečítajte siNikdy som nezapadala do skupiny skvelých dievčat, akými boli celebrity: Selena Gomez uvádza dokument My Mind & Me

​​Selena tak prešla dlhú, kľukatú cestu k sebaprijatiu a po tomto náročnom procese vie, že milovať svoje telo a celkovo samú seba je zaručeným receptom na šťastný, harmonický život. Jej telo krásne zoženštelo, miluje ho také, aké je. Svoje krivky hrdo ukazuje, nenechá sa ovplyvňovať názormi iných. Preto po Golden Globes 2023, ktoré sa konali z noci na  10. januára, neprikladala váhu urážlivým komentárom na svoju figúru. 

Prečítajte siPoruchy príjmu potravy nie sú módny trend: Valentína o tom, že štíhlosť nám neprinesie tie hodnoty, ktoré za ňou vidíme

Gomez zažiarila v dlhej čiernej zamatovej róbe s nadýchanými rukávmi, dekolt a ramená mala úplne odhalené. Viacerí si na sociálnych sieťach neodpustili poznámky, či je tehotná, alebo tučná… a že prečo sa tak opustila. Selena si ich nebrala k srdcu a všetkých odbila videom, ktoré odvysielala hneď po galavečere v aute, v ktorom s ňou sedela i mladšia sestra Gracie. "Teraz som trošku väčšia, lebo som si užívala prázdniny," povedala Selena a následne sa opýtala sestry: "Je to tak?" Gracie súhlasila a potom sa obe zasmiali. 

 

Priority má inde

Speváčka v minulosti priznala autoimunitné ochorenie lupus, kvôli ktorému podstúpila chemoterapiu aj transplantáciu obličky. Zdravie je to, čo si váži najviac. Rada si užíva život so všetkým, čo k tomu patrí, nejaké kilá navyše pre ňu nie sú dôležité, už nie. Sú to zdravie a šťastie.