Presunúť na hlavný obsah

Rola Stiflerovej mamy z nej spravila bohyňu sexu: Napriek tomu, žiť naplno začala až po 60-tke

Zahraničné celebrity

Bola sexsymbolom 90. rokov, bohyňou mladých mužov. Stiflerovu mamu z filmu Prci, prci, prcičky zbožňovali tak ako muži, tak i ženy, jej hereckej predstaviteľke Jennifer Coolidge zmenila život. No nie tak, ako po dovŕšení 60-tky.

Tvár Jennifer Coolidge je snáď všetkým dôverne známa. Okrem spomínanej série tínedžerských komédií Prci, prci, prcičky zažiarila aj vo vedľajšej úlohe vo filmoch Pravá blondínka či Moderná popoluška.  

Do povedomia verejnosti sa však zapísala ako mama Stiflera, ktorá mala románik so synovým spolužiakom Finchom. Rola MILF-ky jej priniesla množstvo sexuálnych zážitkov a samotná Jennifer priznáva, že toto obdobie si veľmi užívala. Každá minca má ale dve strany… Kvôli roli Stiflerovej mamy ju potom filmoví tvorcovia obsadzovali len do podobných úloh, čo sa jej nepáčilo. Zlom prišiel po rokoch.

Prečítajte siVIDEO z Golden Globes 2023: Seriálová Wednesday ako hviezda červeného koberca, elegancia s prvkami gotického štýlu

V roku 2020 získala Coolidge úlohu v seriáli The White Lotus, ktorý mal premiéru v roku 2021. Postavu Tanye McQuoid stvárnila tak presvedčivo, že na tohtotýždňových Golden Globes 2023 si prevzala zlatú sošku za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Po herečkinom úspechu sa až nechce veriť, že rolu v seriáli chcela odmietnuť. "Počas covidu som sa na všetko vykašlala. Robila som to väčšinu môjho života, ale cez pandémiu som to naozaj nechala všetko tak," priznala pred časom Coolidge, ktorá mala obavy zo svojej váhy. 

Našťastie ich ale odložila bokom a podala najlepší výkon vo svojej doterajšej kariére. Tvorcom The White Lotus je Mike White a Jennifer mu je nesmierne vďačná, že jej dal šancu začať nanovo, že ju opäť vytiahol na scénu. Keď si v dlhých čiernych flitrových šatách preberala zlatú sošku, svojou ďakovnou rečou dojala i samotného Mikea.  

Prečítajte siPo úspechu v seriáli Emily in Paris sa možno stane novým Jamesom Bondom: Lucien Laviscount má našliapnuté na kariéru snov

"Mike White, dal si mi nádej. Umožnil si mi začať znova, aj keď toto je koniec, lebo si ma zabil (v seriáli, pozn. red.). Na tom ale nezáleží, pretože aj keď je to koniec, zmenil si mi život na milión spôsobov," povedala Jennifer. "Susedia sa so mnou rozprávajú a dejú sa mi podobné veci. Vážne! Nikdy som nedostala pozvánku na žiadnu párty v okolí a teraz? Pozývajú ma všetci," dodala. Producenta opísala ako starostlivého muža, ktorý v ľuďoch vzbudzuje prirodzenú túžbu žiť dlhšie a ona patrí medzi nich. Jennifer vo svojich 61 rokoch zažila akýsi reštart či už v kariérnom, alebo súkromnom živote.