Presunúť na hlavný obsah

Priateľ sa so mnou rozišiel kvôli inej žene. Po 3 mesiacoch sa vrátil a ja som pochopila jednu vec

Partnerské vzťahy

Vedeli by ste dať partnerovi druhú šancu po tom, čo vás vymenil za niekoho iného? Aj keď len na chvíľu?

Happy-end na druhý pokus??

Koľkí z vás si hovoria, že dvakrát do tej istej mláky nikdy nevkročia? Ja som patrila tiež medzi nich. Až kým som sa nezamilovala do Martina. Náš vzťah začal idylicky, prirodzene, trval necelý rok. Potom sa začali diať divné veci. Ja som bola zaneprázdnená prácou čoraz viac a viac, Martin to tiež vnímal a prestávalo sa mu to páčiť. Hlavne, ako to značne ovplyvňovalo náš spoločný súkromný život. Boli sme na prahu rozhodovania sa o tom, kde si prenajmeme spoločný byt, no pre prácu som sa tomu nevedela venovať. A tak vstúpili do vzťahu samozrejme samé hádky, ktoré vždy skončili v môj neprospech. Po takýchto turbulentných dvoch mesiacoch mi Martin jeden večer oznámil, že si niekoho našiel. Že síce s tou ženou zatiaľ nič nemá, lebo nechce, kým sa nerozídeme. Takže to bol zároveň i večer nášho rozchodu. Dostalo ma to. Myslela som si, že to spolu prekonáme. Myslela som si, že je ten "pravý". 

Mohlo by vás zaujímať: Sex na jednu noc ma stál takmer manželstvo: Napokon mi žena odpustila pod touto podmienkou

A tak mi Martin v priebehu pár hodín odišiel zo života. Bolo to celkom radikálne, keďže sme sa stihli veľmi pohádať, následné týždne sme spolu nijako nekomunikovali. Ja som sa sústredila na prácu, on na svoj nový vzťah. Pár krát som ho náhodou stretla s novou známosťou a vždy ma to veľmi zabolelo, lebo sme sa odignorovali. Ako malé deti. Takto sa predsa dvaja dospelí ľudia nesprávajú. Ale evidentne tu bol nevyriešený problém, pre ktorý bol Martin na mňa stále nahnevaný. 

Neprehliadnite: Žili sme spolu osem rokov, no po našom rozchode si domov nasťahoval mesačnú známosť: Neurobte rovnakú chybu ako ja

Tri mesiace po našom rozchode mi zavolal. Zaujímal sa, ako sa mám, chcel sa stretnúť. Dlho som nad tým váhala, lebo konečne som po troch mesiacoch bola opäť ako tak spokojná, zmierená, že mi odišiel zo života a bála som sa, že jeden jediný priamy kontakt s ním má opäť vráti na začiatok a všetká tá bolesť opäť vystúpi vpred. Ale nemohla som odolať a so schôdzkou som súhlasila. Všetko prebehlo veľmi zvláštne. Keď prišiel, keď sme sa rozprávali a lúčili, vedeli sme obaja, že to bola chyba a že chceme byť spolu. Takýchto spoločných stretnúti začínalo byť v týždni hneď niekoľko. Po 14-tich dňoch navrhol niečo, na čo som čakala tri mesiace - vráťme sa k sebe. 

Možno si pomyslíte, že som naivná. Že keď ma raz tak ľahko pre pár malých konfliktov vymenil za iného človeka, urobí to opäť. No možno som. Ale ja som cítila a vedela, že si zaslúžime druhú šancu. A prečo? Pretože ma presvedčil o tom, že tá druhá žena bola len "náplasť" na jeho ego. Nebolo to mnou, ale ním. Nechcel byť za prácou druhý v mojom živote...

Takže áno, občas sa oplatí skočiť druhýkrát do tej istej mláky. Keď to tak cítite. Nám to spolu vyšlo a vychádza už päť rokov.

Prečítajte si: Tento typ žien dostane každého chlapa a je jedno, či je zadaný: Patríte medzi ne aj vy?

- Najčítanejšie -