Presunúť na hlavný obsah

Milenka môjho muža mi otvorila oči: Vďaka nej som pochopila, ako som roky nechala šliapať po svojom sebavedomí

Partnerské vzťahy

O tom, že moja sokyňa sa stane pre mňa zdrojom inšpirácie, by som nesnívala ani v tom najhoršom sne. No stalo sa to realitou. A v mnohom mi pohľad na ňu pomohol.

”Nikdy by som neverila že sa zaradím do kategórie žien, ktorým je chlap neverný. Vždy som sa totiž všetko snažila riešiť tak, aby bol môj manžel spokojný. Od začiatku nášho vzťahu, bolo jeho šťastie pre mňa prioritou. Až časom som pochopila, aká to bola veľká chyba,” rozhovorí sa sympatická tmavovláska Elena.

Prečítajte si: Tieto štyri veci vám prezradia, že to muž po vašom boku s vami nemyslí vážne: Robí ich aj vaša polovička?

Niekedy platí, že menej je oveľa vica

V podstate sa zdá, že máme čoraz častejšie v spoločnosti dva typy žien. Také, ktoré idú v živote za svojim a tie, čo sa vo všetkom podriaďujú svojmu partnerovi. Veľmi málo sa stretávame s akýmsi balansom v tomto smere. Svoje o tom vie aj Elena. Patrila do tej druhej spomínanej kategórie.

Od momentu, čo stretla Jakuba, sa pre ňu stal stredobodom vesmíru, všetko odkladala na druhú koľaj a v podstate mu neuveriteľným spôsobom, začala podriaďovať celý svoj život. Ukončila dobre rozbehnutú kariéru, len aby sa o neho mohla starať, variť mu a zabezpečovala mu všetko, po čom túži. Stala sa z nej dokonalá žienka domáca, v štýle Stepfordských paničiek. Vždy pri všetkom vyzerala ako zo škatuľky. Absolútne dokonale. A popravde, roky im to takto skvele fungovalo. Až do momentu, kedy to jeho prestalo baviť. No a našiel si inú zábavku.

”To že má milenku som sa dozvedela úplnou náhodou. Nečakajte tajné odhalenie telefonátov, či sms -iek. Išla som v meste na obed a uvidela som ich. Vášnivo sa bozkávali v strede ulice a absolútne nevnímali ani jeden okolie. Prešla som okolo nich a môj muž si nič nevšimol. Bola som v totálnom šoku. Horší pocit, som do toho momentu nepoznala. Začalo mi zvierať hrdlo, cítila som tlak pri srdci a dostala som triašku. Tak veľmi veľa pre mňa znamenal. A toto by som od neho veru ani v tom najčiernejšom scenári nášho vzťahu nečakala."

Neprehliadnite: Na začiatku vzťahu som zamlčala partnerovi jednu (ne)podstatnú vec: To, čo prišlo o 6 mesiacov, som nečakala

Život je plný paradoxov

Elena to potrebovala celé predýchať a dať si v hlave veci dokopy. Zbalila si jeden kufor a odišla na ich horskú chatu do Rakúska. Bez slova, vysvetlenia.

”Potrebovala som sama pochopiť prečo sa to stalo. Hľadala som dôvody, prechádzala si našu minulosť a celkom dlho mi trvalo pochopiť o čo vlastne išlo. Žena s ktorou ma Jakub podvádzal bola jeho kolegyňa. Mladá, krásna, ambiciózna. Presne vedela, čo v živote chce a išla za svojim. Vedela žiť s vlastným ja. Mala samú seba rada. Na rozdiel odo mňa. Roky doma ma pripravili o sebavedomie a potrebu niečo dokázať. "

"Muži jednoducho chcú po svojom boku ženu, ktorá je krásna no aj cieľavedomá. Ja som to pochopila neskoro. Nechcela som už dať nášmu vzťahu šancu, cítila som sa totiž maximálne ponížená. No viem, že s kýmkoľvek ďalším si začnem, budem veci robiť aj sama pre seba. A inšpirovala ma k tomu práve milenka môjho exmanžela. Život je skutočne plný prekvapení a paradoxov…”

Dokázali by ste vychádzať, s milenkou Vášho muža?

spolu hlasovalo 320 ľudí

Áno
37

- Najčítanejšie -