Presunúť na hlavný obsah

Vytvarujte si krásne štíhle nohy už za pár minút denne. Výsledok budete milovať

Lifestyle

Sú výsadou nás všetkých a práve mnohé z nás ich využívajú ako svoju ''zbraň'', ktorou dokážu zaujať pozornosť či nabudiť sexi dojem. Aké cviky praktizovať, aby sme sa krásnymi nohami mohli chváliť čo najdhlšie?

Dvíhanie nôh

Jeden z klasických cvikov, ktorý je povinnou jazdou pre všetky ženy, ktoré túžia po štíhlejších a pevnejších stehnách. Pri správnom prevedení tento cvik dokáže priniesť výsledky skutočne už po niekoľkých dňoch, nakoľko sa celková záťaž sústredí práve na nohy. Nehovoriac o tom, že je mimoriadne obľúbený - vykonávať ho totiž môžete pri tom, ako pozeráte televízor či čítate knihu.

Ľahnite si na pravú stranu tela, pričom hlava by mala byť podoprená dlaňou pre čo najväčší komfort. Napnite celé telo a pomaly zdvíhajte hornú, v tomto prípade ľavú nohu. Pozor, aby mal tento cvik efekt, musíte ho vykonávať pomaly, nie rýchlo. Po 20-tich opakovaniach nohy vystriedajte.

Prečítajte si: Najväčší spaľovač tukov: Tréningový plán pre ženy na stratu hmotnosti, ktorý zostavil fitness tréner

Nožnice 

Cvik podobný tomu predošlému, no s o čosi väčšou náročnosťou. Oprite sa o pravý bok, nohy však nepoložte na zem a držte približne 10 centimetrov nad zemou. Hornú nohu zdvihnite čo najvyššie a následne ju šikmo cez druhú, tú spodnú, položte na zem. Cvik si zopakujte aspoň 15-krát na každú stranu. Garantujeme vám, že vás budú páliť nielen vnútorné stehná, ale záťaž dostanú aj boky.

Guma ako základ 

  • Ak cítite, že zvládnete viac a že vám tieto cviky nedajú príliš zabrať, zadovážte si gumu na cvičenie. Tá vám totiž dokáže aj ten najjednoduchší pohyb o čosi šťažiť - čo prinesie výsledok podstatne skôr a efekt sa dokonca zdvojnásobí.

Výpony na špičkách 

Ďalší z cvikov, ktorý môžete vykonávať prakticky všade. Postavte sa, nohy majte rozkročené približne v šírke vašej panvy a začnite sa dvíhať na špičky. Po 10-tich opakovaniach si doprajte 10 ďalších s tým, že tentokrát sa pätami nedotknete zeme, budete sa ťahať hore a no ostanete len na špičkách. Vykonáte takzvané mini výpony, ktoré majú skutočne silný efekt. Pozor, záťaž ešte len prichádza - po týchto opakovaniach zopakujte celý postup prv na pravej a potom ľavej nohe. 

Drep ako univerzálny cvik 

Najvyhľadávanejšou variantou pri cvikoch na nohy sú jednoznačne drepy. Existuje mnoho verzií, stačí si vybrať tú, ktorá vás bude baviť najviac. Ak však chcete vašim stehnám dopriať poriadnu záťaž, odporúča sa začať so sumo drepmi, kedy drepujete s rozkročenými nohami. Dávajte si však pozor na to, aby sa vám kolená nevytáčali dovnútra. Ďalším dôležitým aspektom je, aby bol váš chrbát vystretý a dozadu ste tlačili najmä zadok. Denne si dajte aspoň 30 opakovaní po troch sériách. 

Ak cítite, že vaše telo zvládne viac, vyskúšajte sumo drepy na špičkách - čím do cviku zapojíte aj lýtka. 

Neprehliadnite: Osvedčené cviky na paže: Cvikmi z pohodlia domova sa zbavíte trasľavých rúk už po pár dňoch

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe