Presunúť na hlavný obsah

Nový trend, ktorý treba vyskúšať: Hot jóga nepomáha len udržaniu rovnováhy, ale aj postavy

Lifestyle

O jóge sme už počuli všetci. Tí, ktorí ju praktizujú na dennej báze tvrdia, že ich život skutočne nabral iný spád - nehovoriac o tele, ktoré sa okrem flexibility stalo aj pevnejším. Práve tento atribút podporuje nový typ jógy, ktorému sa oplatí venovať pozornosť.

Na cvičenie jógy nedá k dnešnému dňu dopustiť niekoľko slávnych modeliek, ale aj herečiek či dokonca hercov. Benefity, ktoré relaxujúce cvičenie ponúka, sú skutočne zázračné. Už po niekoľkých hodinách sa totiž pri správnom vykonávaní cvikov vaše svaly začnú naťahovať, čím sa nielenže vzpriamy váš postoj, ale zároveň dosiahnete tiež lepšiu cirkuláciu krvi v tele.

Jednou z najväčších výhod, vďaka čomu je jóga neustále vyhľadávaná, je uvedomenie si vlastného dýchania - a naučenie sa správnej techniky. Nech to znie akokoľvek bizarne, práve cviky, pri ktorých sa človek uvoľňuje a sústredí na svoj dych, človeku umožňujú dostatočný čas s pozornosť na to, aby zmenil príjmanie kyslíka. To hrá v našom organizme obrovskú rolu. Telo sa začne viac zásobovať kyslíkom, čím získava viac energie a mnoho ďalších výhod, ktoré idú ruka v ruke ako udržanie telesnej váhy, vitality, ale aj spomínaná regenerácia a následne posilňovanie svalov

Prečítajte si: Najväčší spaľovač tukov: Tréningový plán pre ženy na stratu hmotnosti, ktorý zostavil fitness tréner

Vylepšená verzia

Len nedávno sa na ''trhu'' objavila nová verzia jógy - a to hot jóga. Tá už podľa názvu napovedá o tom, že cvičenie prebieha vo vysokých teplotách v miestnosti za jednoduchým účelom - spálením väčšieho množstva kalórií. Práve to je dôvod, prečo nie je vhodná pre staršie alebo tehotné ženy. Tie ostatné si však jej benefity nevedia vynachváliť.

Okrem toho, že spálite viac kalórií a tým pádom sa k formovaniu postavy dostanete oveľa rýchlejšie, než pri klasickej jóge, vaše svaly kvôli teplu ''dovolia'' viac než zvyčajne. Vrátane rôznych jogistických prvkov tak nepochybne presiahnete aj vlastné limity. To však často býva vec, ktorá je mimoriadne zradná a treba si na ňu dávať pozor. Lekcie by ste v žiadnom prípade nemali vykonávať amatérsky, ale len pod vedením špeciálnej lektorky. 

Obrovskou výhodou podľa viacerých odborníkov je tiež to, že po tomto cvičení nebudete mať chuť prejedať sa. Teplo totiž na ľudí pôsobí skôr utlmujúco a skôr než rýchly fastfood budete mať chuť na čerstvý šalát. Pri pravidelných lekciách tak niet pochýb o tom, že si vyformujete postavu, ale zároveň zmeníte aj nie stále zdravé stravovacie návyky.

Neprehliadnite: Pilates dokáže vyformovať, ale aj predĺžiť nohy. Prvé výsledky uvidíte už za dva týždne