Presunúť na hlavný obsah

Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

Lifestyle

Či patríme k ženám, ktorým príroda nadelila krásne krivky alebo naopak k tým, ktoré môžu jesť a nepribrať, faktom je, že si stále vieme dopomôcť. A to už jednoduchými cvikmi priamo z pohodlia domova.

Dvíhanie nôh

Jeden z klasických cvikov, ktorý je vhodný nielen pre štíhlejšie a pevnejšie stehná, ale aj na tvarovanie vysnívaných bokov. Ľahnite si na pravú stranu tela, pričom hlava by mala byť podoprená dlaňou pre čo najväčší komfort. Napnite celé telo a pomaly zdvíhajte hornú, v tomto prípade ľavú nohu. Pozor, aby mal tento cvik efekt, musíte ho vykonávať pomaly, nie rýchlo. Po 20-tich opakovaniach nohy vystriedajte.

Psík 

Dajte sa do pozície na štyri. Pravú nohu nechajte ohnutú v kolene, pričom sa ju švihom snažte vykopnúť čo najvyššie do boku. Dajte si však pozor, noha musí ostať neustále pokrčená. Pohybom by ste mali pripomínať psíka, ktorý si značkuje miesto. Podobne ako pri prvom cviku je potrebné pomalé, no precízne prevedenie, ktoré by ste mali zopakovať aspoň 20-krát. Následne nohy prestriedajte.

Prečítajte si: 10 minút cviku, vďaka ktorému dosiahnete najideálnejšie proporcie: Svoje nové telo si zamilujete

Nožnice

Cvik podobný dvíhaniu nôh, no s o čosi väčšou náročnosťou. Oprite sa o pravý bok, nohy však nepoložte na zem a držte približne 10 centimetrov nad zemou. Hornú nohu zdvihnite čo najvyššie a následne ju šikmo cez druhú, tú spodnú, položte na zem. Cvik si zopakujte aspoň 15-krát na každú stranu. Garantujeme vám, že vás budú páliť nielen vnútorné stehná, ale záťaž dostanú aj boky. 

Plank 

Jeden z univerzálnych cvikov, ktorý skutočne pomáha aj na posilňovanie bokov, je plank. Na to, aby mal účinnosť je pochopiteľne potreba, aby ste zvyšovali jeho náročnosť. Začnite s 30-timi sekundami, pričom každý druhý deň pridávajte o päť sekúnd viac. Zapamätajte si, na to, aby mal tento cvik efekt, je však taktiež dôležité dbať na jeho správne prevedenie. Ruky majte v pravom uhle, hlavu v jednej rovne s telom. Ramená stiahnite dolu, pričom lopatky tlačte od seba. Trup by mal byť napnutý.

Neprehliadnite: Bez závažia a iného náčinia: Vyrysujte si bruško už za necelý mesiac vo vlastnej obývačke

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe