Presunúť na hlavný obsah

Cviky na telo podľa tréningového plánu Tatiany Židekovej. Vypracujte si dokonalú postavu

Lifestyle

Patrí k najznámejším fitneskám na Slovensku a vďaka svojmu životnému štýlu si získala tisíce fanúšikov po celom Slovensku. Inšpirujte sa základnými cvikmi krásnej Tatiany Židekovej, ktorá momentálne ponúka spolu s Martinou Takáčovou vlastné cvičenia.

Drep s výskokom 

Zoberieme si do ruky vankúš, ktorý nám v tamto prípade bude slúžiť ako menšie závažie, ale zároveň ako pomôcka pri správnom vykonávaní cviku. Dáme sa do polohy sumo drepu - nohy máme o čosi širšie než je šírka našej panvy. Chrbát sa snažíme mať vystretý, pričom zadok ťaháme k zemi. Pozor, snažte sa neprehýbať, práve naopak, dole smeruje najmä zadná časť tela. 

Vankúš si chytíme do obidvoch rúk. Zakaždým, keď sme v pozícii dole, si vankúš položíme pred seba na zem. Tak vieme, že sme dostatočne nízko - dávame si však pozor na chrbát. Z tejto polohy vyskočíme hore, pričom si tiež môžeme pomôcť rukami, tentokrát vystretými nad hlavou. Opakujeme 15-krát po troch sériách. 

Prečítajte si: 9 cvikov na brucho bez toho, aby ste si zničili chrbát: Získajte oveľa užší pás ako doteraz

Ruský twist

Cvik, ktorý posilní najmä vaše bočné brušné svaly. Sadneme si na zem, vystrieme nohy a ohneme ich v kolenách. Chodidlá sa snažíme mať zdvihnuté tesne nad zemou, čím zároveň posilňujeme aj dolné bruško. Aj tentokrát využijeme vankúš ako pomôcku. 

Za každým otočením do strany vyhodíme vankúš nad hlavu a pokračujeme otočením na druhej strane. Cvik opakujeme 30 sekúnd čo najrýchlejším tempom, následne si dáme medzi každou sériou minútu pauzu a opäť zopakujeme v ešte dvoch intervaloch.

Mostík 

Na prvý pohľad ľahký cvik, ktorý vám však dokáže pravidelným opakovaním zaobstarať hneď niekoľko benefitov. Okrem toho, že vám dokáže vytvarovať zadok, zároveň dokáže posilniť chrbticu a spevniť dolné bruško. 

Sadneme si, pričom máme dlane, ale aj chodidlá opreté pevne o zem, o čosi viac než je šírka panvy. Každým nádychom zdvíhame nielen zadok, ale aj chrbát a hrudník, čím vytvárame opačnú polohu na štyri - takzvaný mostík. Dávame si pozor, aby sme tento cvik vykonávali pomaly - a snažili sa zapracovať všetky svaly. Opakujeme 15-krát opäť po troch sériách.

Neprehliadnite: Bez závažia a iného náčinia: Vyrysujte si bruško už za necelý mesiac vo vlastnej obývačke

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe