Presunúť na hlavný obsah

10 minút cviku, vďaka ktorému dosiahnete najideálnejšie proporcie: Svoje nové telo si zamilujete

Fitness

Cvik, vďaka ktorému dosiahnete súmernú postavu, ktorá je, povedzme si úprimne, viac ako keď je niekto vychudnutý na kosť. Presvedčíme vás, ako sa naučíte mať rada svoje telo.

Ženy majú vždy tendenciu skracovať si cestu za svojím vysneným telom. Najrýchlejšie však je pochopiť, že žiadne skratky neexistujú a na to, aby ste dosiahli premenu tela si to jednoducho musíte „odmakať“, a to, samozrejme, bolí. Práve preto nemá každá postavu, na ktorej sú známky tejto snahy vidieľné.

Inšpirujte sa: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Jumping Jacks vám zabezpečí najideálnejšie proporcie

To, čo nás najviac bolí je beh. My to však chápeme, vždy je najťažší začiatok, ale ten pocit PO je nenahraditeľný. Premýšľali sme však nad tým, čím nahradiť toto kardio tak, aby to ženy bavilo a robili to s radosťou a spomenuli sme si na cvik nášho trénera, tzv. jumping jacks, alebo skákací panák. Najlepšie je začať od základu. 

Vykonáva sa v stoji a to tak, že sa postavíte, vystriete chrbticu a ruky položíte pozdĺž tela. Následne nohami urobte mierny rozoskok (2-3 šírky ramien) a v rovnakej šírke zdvihnite ruky hore. Po skoku znožmo sa ruky vracajú do svojej východzej pozície. Podobne ako pri behu, dopad je vždy na špičky. Kolená a lakte by mali byť mierne povolené, nikdy nie úplne vystreté. Zároveň sa však kolená nesmú vykrúcať do strán, na to veľký pozor. 

Nádych je, keď sú ruky dolu a výdych, keď poskočíte a ruky sú vo vzduchu, nikdy nie naopak. Práve dýchanie je pri cvičeniach 50:50, pričom nádych je nosom a výdych nosom alebo ústami. 

Najideálnejšie proporcie sa skrývajú pod zhodením tuku 

Tuky by mali tvoriť maximálne 30% prijatej energie denného jedálnička, avšak aj tu platí jednoduchá rovnica. Ak chcete schudnúť, musí byť váš denný príjem menší ako výdaj. 
Jumping Jacks je ideálnym cvikom, ako naštartovať spomalený metabolizmus, rozpumpovať krvný obeh a zároveň zapojiť svaly celého tela. 

Najskôr sa musíte zbaviť prebytočného tuku, ktorý vás isto trápi v oblasti brucha, pod pažami a na vnútorných stehnách. Pod zhodením tuku sa črtá cesta k najideálnejším proporciám, na ktoré budete vy samy hrdé. 

Začiatočníci by mali vydržať skákať tento cvik aspoň 10 minút a denne ho opakovať s postupným pridávaním skokov a dĺžky trvania alebo závažia v oblasti členkov alebo v rukách. Pravidelným opakovaním tak začnete svoje telo rysovať. Zlepšujete ním prísun kyslíka do svalov, štvorhlavý stehenný sval, lýtka a ramena, ale aj stred tela, vrátane brušných svalov. 

Neprehliadnite: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

S čím kombinovať tento cvik?

Jumping Jacks sa radí medzi plyometrické cviky a možno ich kombinovať napríklad s cvikmi ako plank (doska), mountain climbers (horolezec) alebo drep s výskokom. Za pozornosť stojí zakomponovať ho aj do tabata tréningu alebo skombinovať s rýchlou chôdzou, ktorú po čase môžete premeniť na mierny poklus. Uvidíte, ako ľahko vám to po tomto cviku pôjde. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe