Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Športové stylingy na hodinu pilatesu: V čom chodia oblečené najkrajšie ženy sveta, keď idú cvičiť?

Fitness

Pilates je medzi svetovými topmodelkami roky populárny. Inšpirujte sa, v čom vykročiť na hodinu cvičenia a urobiť si tak z aktivity obľúbený životný štýl.

Hodiny pilatesu si svetové topmodelky a celebrity nevedia vynachváliť už roky. Toto cvičenie naberá na obľúbenosti čoraz viac aj u nás.

Inšpirujte sa: Čo si obliecť na vodu? Športové stylingy, pokiaľ sa chystáte na paddleboard alebo iné aktivity

Pri pohľade na stylingy, ktoré nosia do pilates štúdia, sme si isté, že dostanete motiváciu aj vy. Fitness móda sa čoraz viac posúva dopredu a zároveň tvorí dostatočný objem šatníka, ktorý sa prelína s tým každodenným a pokojne v ňom môžete vykročiť na ulicu.

VIDEO: Alessandra Ambrosio je počas cesty na hodinu pilatesu vždy štýlovo nahodená aj v športovom duchu

 

My v redakcii pilates obľubujeme a preto sme pre vás dali dokopy pár základných informácií o tom, ako taká hodina pilatesu vyzerá. Oslovili sme profesionálku Miu priamo z brandže, ktorá pôsobí vo svojom štúdiu Pilates by Mia v IEM SPA v River Parku Bratislava. O tom, že je to jedno z najpestrejších a najzaujímavejších cvičení, nepochybujeme. Možno aj vás chytí rovnako za  srdce.

Prečo je pilates jedným z najpopulárnejších cvičeni v súčastnosti?

Jedným z dôvodov, prečo sú ľudia priťahovaní k tejto forme cvičenia je predovšetkým kvôli zvýšeniu flexibility, vytrvalosti a koordinácie bez zvyšovania svalovej hmoty. Pravidelným cvičením pilatesu sa zvyšuje krvný obeh a ženy sú motivované, keďže sa im darí získať žiadatelný tvar tela. Taktiež sú ľudia menej náchylní na zranenie pri akomkoľvek inom cvičeni a majú lepšiu rovnováhu. 

Pilates je v podstate rutina kondície tela, ktorá zvyšuje celkovú kondíciu tela a mysle. Pilatesova metóda sa skladá z rôznych cvičeni na podložke alebo tých, ktoré si vyžadujú vybavenie na posilnenie telesných svalov a tónovania tela. Jedným z vybavení je aj známy a populárny Reformer. 

Aké su typické cviky, ktoré sú pre pilates charakteristické a pre nás tak dôležité?

Typické cviky metódy pilates sa nedáju velmi ľahko zadefinovať, pretože pre každého človeka sú iné vyhovujúce cviky a hlavne v závislosti od ich cieľa, čo presne očakávajú od cvičenia pilates. 

Ak hovoríme o cvikoch pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta, predovšetkým pracujeme na mobilizácii a posilnení svalov chrbtice, veľmi efektívnymi cvikmi na posilnenie sú napr. mačací chrbát, pozícia dieťaťa, mostík - zdvihanie panvy, posilnenie brušných svalov - cvik nazývaný 100  a taktiež cvik na posilnenie chrbtových vystieračov - leh na bruchu a zdvíhanie hrude za pomoci brušných svalov...

Ako vyzerá v stručnosti cvičebný plán jednotlivých hodín pilatesu, čím sa začína, ako sa to mení od hodiny?

Cvičebný plán pre skupinky sa odlišuje od plánu privátnej hodiny. Skupinky navštevujú ľudia, ktorí sú úplní začiatočníci v pilates alebo mierne pokročilí, práve z tohto dôvodu začíname cvičeniami, ktoré sú zamerané na hlboké dýchanie, aktivovanie vnútorných brušných svalov, taktiez nazývané hlboké stabilizačné brušné svaly a celkové uvedomenie si nášho tela a jeho postoja. 

Neskôr začneme vykonávať viac mobilizačné cviky a potom silové. Každý cvik má možnosti modifikácie opäť v závislosti od úrovne a pokročilosti klienta. Pravidelným navštevovaním hodiny pilatesu sa zvyšuje náročnosť a pri každom cviku sa dbá na precíznosť vykonania cviku. 
Veľmi často využívame pomôcky počas cvičení, ako napr. balančná lopta, posilňovacia guma, pilates circle - magický kruh a penový roller. 

Privátna hodina je nastavená na individuálne potreby a ciele každého klienta, pričom je  vypracovaná správa o pokroku na 1 mesiac dopredu a modifikuje sa podľa toho, ako klient pracuje a zlepšuje sa v rámci svojich cieľov. 

Legíny s topom a gumičky scrunchies

Mentolová zelená je počas prichádzajúceho leta veľmi obľúbenou farbou, s ktorou dizajnéri pracujú. Obzvlášť, ak ide o športové veci ako legíny a bralety alebo topy či plavky. Čo sa nesmierne hodí k takémuto stylingu sú gumičky, tzv. scrunchies, ktoré môžete dokonca ladiť s látkou outfitu. Topmodelka Alessandra Ambrosio pastel miluje a pilates tiež. Je asi najväčšou inšpiráciou.

Športová taška na cvičenie

Čo by ste vždy mali mať je športová taška, do ktorej sa vám zmestia všetky doplnky k cvičeniu a aj mobil, sluchátka na hudbu a fľaša vody. Myslite na to, že športová taška by sa mala využívať výhradne na cvičebné aktivity a teda nemali by ste ju nosiť do mesta, keď idete von. Sara Sampaio pravidelne chodí na hodiny pilatesu a kráča tam vždy rovno v športovom.

Šľapky Yeezy ako trend ulice

Absolútne jeden z najväčších streetstyle trendov súčasnosti. Šľapky adidas Yeezy sa zaradili do kategórie – buď ich milujete alebo ich nenávidíte. Najznámejšia modelka súčasnej generácie Kendall Jenner si ich obula rovno na ponožky. Ste zhrození? V Hollywoode je možné obliecť si všetko a samy uznajte, že pri pohľade na celkový styling vyzerá stále originálne. Je fakt, že tieto výstrelky pochopia vždy viac ľudia, ktorí majú radi dizajn a umenie, módu.

Športová podprsenka v meste

Hailey Bieber je módnou ikonou počas bežných dní a paparazzi sú jej v pätách 24/7. Na hodinu pilatesu si vyšla v baby ružovej, ktorá v kombinácii s previazanou mikinou okolo pása pôsobila veľmi štýlovo. Športové podprsenky sa nosia už aj priamo v uliciach metropol. Počas horúcich letných dní si to môžete naplno dovoliť aj v meste.

Neprehliadnite: Štýlovo aj cez víkend: Obľúbený kúsok nahradí tepláky a budete sa v ňom cítiť ako v bavlnke

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe