Presunúť na hlavný obsah

Nepotrebujú ho každý deň: Koľkokrát je optimálny sex pre opačné pohlavie?

Sex a vzťahy

Mýty o tom, že muži potrebujú oveľa viac sexu než ženy, inak zdupkajú za milenkami, prevládajú do dnešného dňa. Je to však skutočne tak?

To, že mužské pohlavie myslí častejšie na intímny styk, nie je žiadnou novinkou - ale rokmi overenou pravdou a faktom. Najnovšie to dokázal aj prieskum z univerzity v Ohiu, ktorá skúmala ako často myslia na sex ženy a potom aj muži. Zatiaľ čo priemerná žena si za deň spomenula milovanie 10-krát, u mužov bolo toto číslo značne vyššie a pohybovalo sa okolo 20tky. 

Napriek tomu však myšlienky nie sú hneď jasným indikátorom toho, po čom človek túži. Aj keď si totiž muž spomenie na sex, respektíve naň aktívne myslí, neznamená to, že ho naozaj aj v daný moment potrebuje. Práve to býva najčastejším mýtom vo vzťahoch, v ktorých sa muži väčšinou vyobrazujú ako samci s neutíchajúcou chuťou na sex. 

Prečítajte si: Orgazmus nie je len mýtus. Naučte sa ho dosiahnuť čo najčastejšie

Menej je viac

To, koľkokrát človek vyžaduje sex, závisí od mnohých faktorov. Medzi najhlavnejšie patrí jednoznačne vek, hladina testosterónu a podmienky, v akých sa momentálne nachádza. Ak je muž v strese, chuť na sex sa napriek tomu, že pri uvoľnení pomáha, zmenšuje. Aktívnejší sme logicky aj v čase, keď máme menej povinností.

Prieskum z The Kinsey Institute preukázal, že priemerný muž vo veku 18-24 rokov má sex približne trikrát až štyrikrát do týždňa. Vekom sa počet intímnych chvíľok zmenšuje a muž vo veku 25-49 rokov má potrebu pohlavného styku dvakrát až trikrát za týždeň. Samozrejme, existujú výnimky, ktoré sú najčastejšie v bezstresovom, relaxačnom období - ako spoločné dovolenky či viac voľného času. 

V žiadnom prípade tak sex netreba síliť a treba si pamätať na to, že menej je niekedy viac - a že tak, ako my, ani muži nie sú mašiny, ktoré potrebujú každý deň dosiahnuť orgazmus. V tom prípade sa môže ľahko stať, že intimita medzi dvoma ľuďmi rýchlo sratí čaro.

Neprehliadnite: Sex ako dôležitý prvok vzťahu. Podľa čoho zistíte, či je dostatočne dobrý?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe