Presunúť na hlavný obsah

Z nezáväzného sexu láska. Za akých podmienok sa to môže podariť?

Sex a vzťahy

Vraví sa, že láska bez sexu nefunguje, no sex vie fungovať bez lásky. Je to však skutočne tak a dokážu sa obidve strany ''neviazať''?

Máte spoločné témy 

Fyzická príťažlivosť je kľúčová vo vzťahoch - bez nej to jednoducho nejde. Pokiaľ je však medzi dvoma ľudmi len tá, ťažko sa dá hovoriť o niečom, čo má perspektívu vydržať. Spoločné súžitie a trávenie času sa totiž viaže na viacero faktorov, ktoré musia klapať. V prvom rade by ste mali mať nielen záujem o svet, v ktorom sa ten druhý človek nachádza, ale zároveň mať podobné názory, hodnoty, ale aj informácie o témach, v ktorých sa pohybujete. Neznamená to, že musíte byť rovnakí, práve naopak. Je však dôležité, aby ste sa dopĺňali a mali vôbec o čom rozprávať. 

Prečítajte si: Keď sex zabíja vzťah: Ak je vždy len priemerný, nemotivuje nás to vo zväzku ostať, tvrdia muži

Rešpekt ako základná esencia 

Bez rešpektu skôr či neskôr skrachne každý vzťah. Ak máte spolu sex, no napriek tomu sa neviete dočkať rešpektu z druhej strany, je nad slnko jasné, že si od spoločného užívania nemôžete nič sľubovať. Človek, ktorý vás rešpektuje, by mal totiž spĺňať nielen vaše sexuálne potreby, ale aj tie iné. Znamená to, že sa vás z času na čas opýta na váš názor, nechá si poradiť a v neposlednom rade berie ohľad na vaše city. 

Čo však mužov odstrašuje je príliš rýchle viazanie sa a emočný nátlak, ktoré ženy dokážu produkovať. Zamyslite sa nad tým, či požiadavky, ktoré kladiete, majú zmysel - a v neposlednom rade sú v súlade so statusom nezáväzného užívania si.

Sex na jednotku 

Nech to znie akokoľvek bizarne, zdá sa, že z dobrého sexu sa skutočne môže stať láska. Samozrejme, na to jedna noc nestačí, práve naopak. Ak si obidvaja užívajú sex a majú z neho rovnaké potešenie, prebúdza to v procesy v mozgu, ktoré sú zodpovedné za lásku. Dokázal to prieskum z Univerzity v Montreale pod vedením profesora Jima Pfausa. Ten desaťročie skúmal práve toto odvetvie lásky a dospel k jednoznačnému názoru - pokiaľ je sex naozaj potešením a príjemným, je vysoká šanca, že dvojica sa do seba zamiluje. 

Neprehliadnite: Naša povolička je zrkadlom nás samých: Čo o nás hovorí typ muža, ktorého sme si vybrali?

- Najčítanejšie -