Presunúť na hlavný obsah

Keď sex zabíja vzťah: Ak je vždy len priemerný, nemotivuje nás to vo zväzku zostávať, tvrdia muži

Partnerské vzťahy

Kvalita sexu vo vzťahu zohráva úlohu. Ak totiž za veľa nestojí, zväčša muži odchádzajú. A pokojne aj po rokoch, zanechajú všetko čo budovali.

Kvalita je aj v tomto prípade viac ako kvantita

Vieme, o sexe sa toho popísalo už veľa. Je to aj tým, že očakávania a pohľad na neho vrámci vnímania mužov a žien sa diametrálne líši. Hoci muži najčastejšie hovoria o jeho frekvencii aj samotná kvalita je pre nich dôležitá. Ak totiž tento akt skĺzne do roviny, len aby bolo, zo vzťahu zväčša odchádzajú a nič ich v ňom už potom neprinúti zotrvať. Ani dlhoročné manželstvo, či deti. 

"Áno, kvalita sexu je pre mňa naozaj podstatná. Potrpím si na to, aby sa mi žena venovala. Chcem aby ju to bavilo, aby som mal pocit, že po mne túži, že som pre ňu dôležitý v tejto oblasti. Ak to tak necítim, skutočne som ochotný zo vzťahu odísť. Intenzita je síce dôležitá, ale také rýchlovky sa u mňa nepočítajú. Rád si to vychutnávam so všetkým od predohry až po ozajstnú vášeň." (Maroš, 33)

Prečítajte si: Ideálny počet sexuálnych partnerov: Koľko by ste ich mali za život vystriedať?

"Uznávam dobrá rýchlovka nie je nikdy zlá a pokojne si ju dám aj niekoľkokrát do týždňa. No nemôže byť sex založený len na nej. Ak sa milujem so ženou a viem, že ma chce, cítim, že ju to baví, je to úlne iný level. Potom si nepotrebujem zvyšovať sebavedomie niekde inde. To je zrejme aj dôvod, prečo my muži, skĺzame k nevere. Ak nemáme pocit, že sme doma žiadaní, hľadáme to inde." (Ján, 27)

Prečítajte si: Pohľad mužov na ženskú krásu: Čo ich priťahuje a naopak nevedia vystáť?

"Nekvalitný sex je horší ako žiadny. A to nevrdím, že je to celé postavené na žene. To ani náhodou. Mne nerobí problém snažiť sa v tejto oblasti, ak vidím, že to má odozvu. Najhoršie je, ak si baba ľahne na lopatky a čaká, kedy bude koniec. Mala som aj také frajerky, ale to je isté, že budúcnosť s nimi je predurčená na zánik. Ja ako chlap potrebujem skrátka cítiť túžbu, dotyky a nie si len všetko odmakať. Myslím si, že takto to fungovať skrátka nemôže." (Michal, 26)

Je podľa Vás, kvalita sexu dôležitá?

spolu hlasovalo 449 ľudí

Áno
426
Nie
23

- Najčítanejšie -