Presunúť na hlavný obsah

Orgazmus nie je len mýtus. Naučte sa ho dosiahnuť čo najčastejšie

Sex

Pre mnoho žien je skutočné vyvrcholenie len akýmsi nesplniteľným snom, ktorý sa len málokedy pretaví na realitu. Nemusí to tak však byť navždy.

Poznajte svoje telo 

Na to, aby ste vedeli, čo chcete a užili si sex čo najviac, je potrebné, aby ste samých seba dokonalo poznali. Bez toho to jednoducho nejde a aj tie najzásadovejšie ženy by mali prísť na to, čo ich najviac vzrušuje - a čo na nich pôsobí presne opačným dojmom. 

Iná formulka na to, než spoznať svoje vlastné telo a vzrušivé body, neexistuje. Všímajte si, čo intuitívne vo vašich predstavách prevláda, aké polohy či praktiky vás lákajú a čo naopak pre vás pôsobí stresujúco. Nie všetky polohy totiž napriek fyzickým predpokladom dokážu plniť svoj účel. Jednoducho si musíte nájsť to, čo vaša myseľ považuje za najviac príťažlivé. 

Prečítajte si: Tantrický sex už nie je žiadnym tajomstvom. Ako sa dopracovať k najlepšiemu orgazmu?

Dopomôžte mu 

Najväčšia pravdepodobnosť dosiahnutia orgazmu vychádza z dráždenia klitorisu. Napriek tomu, že nás príroda doplnila a samotný sex nám spôsobuje rozkoš, vaginálny orgazmus dosiahne menej než 5% žien. To je v porovnaní so spomínaným dráždením skutočne malé číslo.

Nemajte pocit, že sex musí byť len o priamom styku. Ak by to tak bolo, orgazmus by nezažilo milióny žien, ktoré by ostali závislé na partnerovom výkone či veľkosti jeho penisu. Navigujte partnerovu ruku, poprípade použite tú vlastnú. Buďte trochu viac egoistické a myslite na vlastné potešenie. To je rovnako dôležité, ako pocit, či to partner zvládol sám, alebo s vašou pomocou.  

Mnoho žien nedá dopustiť ani na rôzne afrodiziaká, ktoré vás pred sexom dokážu nabudiť. Medzi najznámejšie patrí červené víno či olej ylang ylang. Podľa najnovších prieskumov totiž nielen správna nálada, ale aj vôňa dokáže stimulovať našu myseľ.

Neprehliadnite: Sex a jeho rôzne podoby. Milovanie si môžete okoreniť rôznymi spôsobmi