Presunúť na hlavný obsah

Mindfulness, sex cez chat, či spoločný orgazmus: Aj trendy v milostnom živote napredujú a menia sa

Sex

Rovnako ako v móde aj v sexe sa trendy menia. Pozrite sa, na čo aktuálne muži, nedajú dopustiť.

Viac komunikácie, prežívania, otvorenosti, sex cez videochat, objavovanie nových erotogénnych zón. To všetko sú trendy, ktoré aktuálne hýbu svetom sexuálnej oblasti. A muži to veľmi dobre vedia, chcú skúšať, objavovať a potrebujú v tomto smere priestor a slobodu. 

Prečítajte si: Na dovolenke som stretla svojho ex: Hoci som tam bola so snúbencom, napokon som domov odchádzala s niekým tretím

Erotické pomôcky 21. storočia

Čas pandémie im nahral do kariet. Hoci tu boli už pred ňou, práve počas nej, ich predaj vo výraznej miere stúpol. Erotické pomôcky, ktoré dokážete ovládať pomocou smartphonu na diaľku, dáva partnerom priestor na vzájomné uspokojenie a pomyselné prepojenie aj keď sú tisíce kilometrov od sebe.

"Toto sme s frajerkou počas najtvrdšieho lockdownu skúšali. Ona bola na Slovensku, ja v Londýne a priznám sa, že to bolo úplne iné oživenie sexu ako cez bežný video call. Vždy som to mal v hlave, keď sme boli spolu a je to super. Podľa mňa, ak je niekto často na cestách, môže to výrazne oživiť vzájomný sexuálny život." (Oskar, 32)

Mindfulness

Aj keď sa pozornosť spájala skôr s inými oblasťami života, práve v oblasti sexu je mimoriadne dôležitá. Mindfulness je o vnímaní seba, svojho tela a partnera. Sústreďte sa na daný okamih, prežívanie, vône. Ide o to, aby ste na nič iné v danej chvíli nemysleli, ale podľahli momentu. Základom je aby vaša myseľ a telo boli prepojené. 

"Neznášam baby, ktoré pri sexe kecajú a neustále sa na niečo pýtajú. Mám pocit, že sa snažia byť nejakými veliteľkami, ešte aj v tomto. Pri sexe si chcem užiť to, čo sa deje, potrebujem vypnúť hlavu a nie byť spovedaný." (Marek, 29)

Prečítajte si: Všetci ju chceli do postele, ja som s ňou strávil noc: Ráno ma čakal totálny šok, toto by mi nezávidel žiaden muž

Spoločný orgazmus

Téma spoločného orgazmu je častokrát veľmi diskutovanou. Ženy ho totiž mnohokrát, z rôznych dôvodov predstierajú. A ich partneri to ani len netušia. No aktuálne sa muži, o túto oblasť zaujímajú oveľa častejšie a intenzívnejšie ako kedysi. Záleží im na tom, čo ich polovička prežíva a nedajú dopustiť na to, ak vidia, že sa im orgazmus podarilo dosiahnuť spoločne. 

"Toto je niečo o čo sa s partnerkou snažím takmer pri každom sexe. Spoločný orgazmus je aj pre mňa samého výzvou a chcem, aby sme ho naraz dosiahli. Je to potom úplne iný zážitok, takže v tomto sa naozaj snažím." (Edo, 33)