Presunúť na hlavný obsah

Na dovolenke som stretla svojho ex: Hoci som tam bola so snúbencom, napokon som domov odchádzala s niekým tretím

Partnerské vzťahy

Aj takto vie život zamiešať karty. Svoje o tom vie aj Simona. Jedna letná dovolenka, zmenila jej život od základov, vo všetkých ohľadoch.

Niekedy nájdete to, čo vôbec nehľadáte, na neznámom mieste

Simona bola vždy ženou, ktorá mala dlhotrvajúce vzťahy. Nikdy nepatrila do kategórie tých, ktoré by chlapov striedali. To ani náhodou. Smiala sa, že určite by muža ani nevedela zbaliť, lebo vždy niekto išiel po nej. Vo svojej 33 - kde mala aktuálne druhý vážny vzťah a medzitým bola len sama. 

"S Emilom to bolo iné ako s mojim bývalým. Boli totálne rozdielni. Kým Robo bol excentrický, bohém, ktorý zaujal všade kde sa objavil, Emil bol pokojný, tichý, rozvážny a zodpovedný. Po známosti plnej neočakávaných udalostí, bol toto celkom príjemný balance. Áno, priznávam, občas som sa pri ňom nudila a chýbali mi naše dobrodružstvá s Robom, no vedela som, že do života je toto lepšia voľba. Takže, keď ma Emil požiadal o ruku, samozrejme som súhlasila."

Neprehliadnite: Keď je v sexe drevo. Dopomôžte svojmu partnerovi jednoduchými trikmi

Po zásnubách sa Simona s Emilom vybrali na dovolenku a chceli si užívať vzácne spoločné chvíle. To, že sa ich pozásnubná cesta zmení v každom jednom ohľade a ovplyvní ich životy v značnej miere, ani jeden nečakali. 

"Vrámci aktuálej situácie vo svete sme si vybrali len Toskánsko. Romantické, malebné, rozprávkové. Roky som tam chodila aj s Robom, ale to, že sa stretneme na rovnakej usadlosti, mi ani vo sne nenapadlo. Keď som ho uvidela, nevedela som vlastne reagovať. Nerozišli sme sa totiž v zlom, len sme mali každý iné očakávania od života."

Robo bol tým, že Simonu vidí, nadšený. Aj po rozchode mu chýbala, takže toto vnímal ako znamenie toho, že má o ňu ešte zabojovať. A teda od začiatku robil pre to všetko. Dokonca boli na spoločnom obede aj s Emilom, kde jej očividne dvoril aj pred ním. No Emil to so svojou rozvážnou povahou, pokojného Angličana vôbec nevnímal. To len Simone bolo jasné, o čo mu ide. 

"Áno, bolo mi za ním v určitom ohľade smutno, no vedela som, že do toho nechcem už skĺznuť znova. Zároveň mi to však otvorilo oči v tom, že Robo nie je ten pravý. Úplne usadnutý spôsob života som si totiž nevedela predstaviť. Bože, znie to hrozne, ale áno na tom najromantickejšom mieste, pár dní po našich zásnubách som sa s ním rozišla. Bol veľmi sklamaný. Ešte v ten večer odišiel. Bez slova a vysvetlenia."

Keď Simona zostala bez Emila, Robo to bral ako znamenie, že sa chce k nemu vrátiť, no nebolo to tak. Vedela, že si nechce znova prechádzať neistotou a neustálou kontrolou z jeho strany. Hoci on mohol všetko, ona mala pri ňom dávku slobody značne obmedzenú. 

Prečítajte si: Sex ako dôležitý prvok vzťahu. Podľa čoho zistíte, či je dostatočne dobrý?

"Odišla som z tejto vily a ubytovala som sa kúsok ďalej. Tam som spoznala syna pani domácej Aurélia, ktorý bol prototypom muža o akom som vždy snívala. Vyzeral skvele, bol pracovitý, vtipný a veľmi starostlivý. Svoj pobyt som si predĺžila o mesiac a domov na Slovensko išiel so mnou. Na návštevu. Nikdy vraj nebol v Bratislave. Tak uvidíme, ako sa to časom vyvinie. Ale takáto spontánna som nikdy nebola. 

Zachovali by ste sa v danom momente rovnako?

spolu hlasovalo 377 ľudí

Áno
67