Presunúť na hlavný obsah

Najefektívnejšie cvičenie, vďaka ktorému schudnete v priebehu mesiaca viac ako 5 kíl: Riaďte sa radami trénera, ktoré fungujú

Chudnutie a diéty

Je pomerne rýchle, mimoriadne efektívne a precvičíte pri ňom každú jednu partiu tela. Pozrite sa spolu s nami, ktoré cvičenie patrí medzi skutočne účinné.

Jednoducho si formujete nohy, zadok, brucho a stehná

Keď chcete, aby vaše kilá išli dolu, telo sa formovalo a stratili ste prebytočný tuk, tak potom cvičenie je to najlepšie, čo môžete pre seba, okrem zmeny stravy urobiť.

Zlaté pravidlo zhadzovania, že sa chudne kalorickým deficitom, teda spálením viac kalórií ako ich prijatím je jasné asi každému. Dobré je však siahnuť po cvičeniach, ktoré nás bavia a vydržíme pri nich dlhodobo a pravidelne. 

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

Do kategórie najúčinnejších, s dobrým a žiadaným výsledkom určite patrí kvalitné kardio ako je skákanie cez švihadlo. Je nielen zábavné, ale naozaj pri ňom stratíte enormné množstvo prijatých kalórií. Zároveň tvarujete celé telo, formujete si nohy, zadok, brucho a stehná.

Pri skákaní na švihadle spálime približne 720 kalórií za hodinu (pri rýchlostiach 120-140 preskočení za minútu a v závislosti od telesnej hmotnosti), čo je síce podobný počet ako pri behu, no za kratší čas.

"To, čo najlepšie spaľuje je intenzívne kardio a skákanie cez švihadlo sa sem určite radí. Ideálne je však venovať sa mu tesne po prebudení. Vtedy je to najúčinnejšie. Zo začiatku vám stačí 10-30 minút a každý týždeň čas o niečo navyšujte."

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

"No ak sa mu venujete denne, výsledok sa dostaví oveľa skôr ako predpokladáte. V tomto režime je potom reálna strata 5 kíl v priebehu 4 týždňov a to bez jojo efektu," vysvetľuje fitness trénerka Miriam Kardošová.

Kým jednoskoky sú pre začiatočníkov ideálne, môžete vyskúšať aj rope skipping, teda skákanie, pri ktorom vy sami ovplyvňujete smer, dynamiku a skúšate rôzne variácie. Takýmto spôsobom naštartujete perfektne metabolizmus a spaľovanie tukov, ide vďaka tomu naozaj samo.

Efektívny tréning na tri dni: 

  • 10 minút skákania cez švihadlo + 30 drepov s výskokom (v troch sériách)
  • 12 minút skákania cez švihadlo + 20 drepov s výskokom + bočný plank (celé opakujte 3x)
  • 15 minúty skákania cez švihadlo + 10 drepov s výskokom + výpady (drepy s výskokom a výpady opakujte 3x)

Pokračujte v rovnakom nastavení nasledujúci mesiac, s tým, že vynechať vrámci cvičenia, môžete maximálne dva dni v týždni. Verte, že konečne sa vaše sexi krivky po tomto dostavia. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe