Presunúť na hlavný obsah

Zoznam potravín, ktoré by ste mali jesť na raňajky pred cvičením: Tieto telo poháňajú vpred

Zdravie a relax

Ranné cvičenie je pre mnohých ľudí jediným, ktoré dokážu stihnúť, pretože keď sa deň rozbehne, už nemajú viac kedy cvičiť. Ak patríte k nim, prezradíme vám najlepšie raňajkové kombinácie, ktoré si môžete pred ním dopriať.

Jedenie pred ranným cvičením telo poháňa 

Ráno môže byť pre mnohých stresujúce a rozhodne nemajú čas na chvíľku pre seba a svoje telo v podobe ranného cvičenia. Ale nájde sa zaiste medzi nami aj veľa takých, pre ktorých je práveže ráno ten správny čas „odmakať si to“ a po zvyšok dňa sa venovať iným veciam. Niektorí sa nestihnú ani naraňajkovať a bežia po svojich povinnostiach len s kávou v ruke. Ak však ráno zvyknete cvičiť, raňajky by ste rozhodne nemali vynechávať.  Ako informuje portál lifehack.org, existujú štúdie, ktoré ukazujú že jedenie nielen po tréningu, ale aj pred tréningom poháňa telo a pomáha pri regenerácii svalov. 

Aké sú teda tie najlepšie kombinácie potravín pred ranným cvičením, ktoré vám dodajú potrebnú energiu a nezaťažia váš žalúdok? 

Ovocie

Je ľahko stráviteľné, dodáva energiu, cukor a je skvelé pre všetkých, ktorí zvyčajne nemajú chuť raňajkovať vôbec.  

Mohlo by vás zaujímať: Ranné rituály pre chudnutie: Zmeňte niektoré drobnosti a ručička na váhe pôjde tým správnym smerom!

Smoothies

Pri nich môžete kombinovať rôzne ovocie aj zeleninu, jogurty proteínové prášky, arašidové, iné orieškové maslo, chia, ľanové či iné semienka....

Energetické misky

Majú podobný obsah ako smoothies. Môžu obsahovať semienka, orechy, rozmixované ovocie alebo zeleninu alebo aj oboje. Ibaže ich môžete doplniť ovsenými/pohánkovými vločkami, mandľovým mliekom a čo je výhoda nepijete ich za pochodu, ale si k nim sadnete. 

Grécky alebo čistý jogurt 

Jogurty sú plné vápnika, bielkovín, probiotík a čo je výhoda, sú veľmi ľahké, nezaťažia váš žalúdok takmer vôbec, pričom máte pocit sýtosti. 

Ovsené vločky 

Tie sú tak povediac raňajkovým základom aj keď nejdete práve cvičiť. Plné sacharidov a vlákniny. Dodajú vášmu telu obrovskú dávku energie. Môžete k nim pridať ovocie, mlieko atď. Môžete ich pripraviť na studeno aj teplo. Záleží na tom, čo preferujete. 

Čítajte tiež: Raňajky, ktoré obsahujú dostatok vlákniny a bielkoviny: Najlepšie pre telo je najesť sa do hodiny po prebudení

Vajcia

Ich kombinácie prípravy sú tiež prakticky neobmedzené. Na viacero spôsobov, chutné, výživné, sýte. Doprajte si k nim aj zeleninu. 

Domáce muffiny 

Muffiny? Či sme si istí, keď ich sem zaraďujeme? Úplne. Aj keď sa môžu zdať ako nezdravé na raňajky, v skutočnosti sú skvelé ako predpríprava na ranné cvičenie. Obsahujú vlákninu a vysoký obsah sacharidov, čiže opäť máte mať z čoho potrebnú energiu na cvičenie. Môžete ich jesť s ovocím alebo orechmi ako energetický bonus. 

Neprehliadnite: Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Domáce palacinky

Ďalší na prvý pohľad nezdravý nápad na raňajky pred ranným cvičením, avšak zdanie klame aj v tomto prípade. Palacinky plné obilnín a sacharidov, patria medzi vhodné raňajky pred cvičením. Samozrejme treba sa uistiť, že to s porciami palaciniek nepreháňate.

Možno vás práve tieto raňajkové kombinácie k ranému cvičeniu nakopnú čo poviete? 

Zvyknete raňajkovať pred ranným cvičením?

spolu hlasovalo 144 ľudí

Áno
60
Nie
84

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe