Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Raňajkové omyly, ktoré konzumujete s čistým svedomím a myslíte si, že robíte dobre. Pravda je však niekde úplne inde.

Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Zdroj: Profimedia

Ráno začínate s elixírom zdravia v podobe namixovaného smoothie a pokračujete rôznymi zdravými vitamínovými doplnkami v domnienke, že konáte správne a vediete super zdravý život? Vyvedieme vás z omylu, že nie všetko, čo ste doteraz konzumovali na raňajky, je v skutočnosti také zdravé. 

Prečítajte si aj: Doprajte svojmu telu detox vďaka tomuto nápoju: Stačí ho piť raz za deň!

Super zdravé smoothie

Chcete prijať čo najviac vitamínov v podobe ovocia, ale spôsobite si ešte väčšiu škodu než si vôbec myslíte. Samozrejme, že pomixované ovocie má pre váš organizmus pozitívny vplyv, ale kombinácia manga s banánom a jahodami zvyšuje hladinu cukru vo vašom organizme. Možno si to ani neuvedomujete, ale len jedna šálka manga v sebe skrýva 24 gramov cukru. Nabudúce skúste kombinovať menej druhov ovocia alebo uprednostniť zeleninu a sústrediť sa na obsiahnuté vitamíny, nie chuť vášho zázračného super sladkého smoothie.

Fitnes cereálie

Doba, kedy všetci šaleli za fitnes cereáliami je už dávno preč a vy by ste mali uprednostniť ich naozaj zdravú verziu v podobe granoly. Chutná a hlavne zdravá obmena vám prinesie skutočne výživné látky namiesto cereálií, ktoré obsahujú zbytočne veľa cukru a olejov. Myslite na to, keď si budete nabudúce vyberať v supermarkete vaše zdravé raňajky.

Jogurtové nápoje

Dôležité je vedieť, že jogurtové nápoje s príchuťou rôzneho ovocia nikdy neboli ani nebudú zdraviu prospešné. Netvrdíme, že sú nezdravé, ale ak ich vylúčite zo svojho jedálnička, zaručene sa vám bude chudnúť oveľa ľahšie. Tieto jogurtové nápoje nemajú čo robiť vo vašom jedálničku, ak sa snažíte dosiahnuť vašu vysnívanú váhu.

Ryžové chlebíky

Najväčší mýtus, ktorý kedy mohol vzniknúť je ten, že ryžové chlebíky vám zaručia štíhlu líniu. Pravdou je, že neponúkajú dostatočné nutričné hodnoty, aby vás zasýtili a vy tak siahate o pár minút po ďalšom snacku. Samozrejme že majú nízky obsah kalórií, ale zároveň aj nízky obsah bielkovín a vlákniny a preto sú pre náš organizmus prospešné asi ako polystyrén. 

Mohlo by vás zaujímať: Jedno ovocie vás zbaví nafukovania: Konzumujte ho po jedle a štíhle bruško dosiahnete rýchlejšie

Arašidové maslo

Aj vy si radi pochutíte na chlebíku s arašidovým maslom s dobrým pocitom, že ste pre svoje telo urobili dobre? Chyba! Arašidové maslo obsahuje príliš veľa nepotrebných olejov, ktoré vaše telo len zaťažujú. Radšej si urobte vlastnú domácu nátierku či siahnite po banáne, ktorý vám dodá potrebnú energiu na celé dopoludnie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba