Presunúť na hlavný obsah

Diéta, pri ktorej sa nemusíte obmedzovať. Napriek tomu zatočí s vašimi kilami už za pár dní

Lifestyle

Bez zmeny v jedálničku to nikdy nepôjde. Na tom sa zhodujú všetci tréneri sveta, ktorý popri aktívnemu cvičeniu odporúčajú aj upraviť stravovací plán. Jednou z možností je aj diéta The Zone, ktorá prináša okamžité výsledky.

Aj keď sa dnešná doba hemží tisíckami odporúčaných diét, ktoré sľubujú radikálny úbytok telesnej váhy, faktom je, že vo väčšine prípadov ide o nové, nevyskúšané princípy konzumovania potraviny, ktoré môžu namiesto vysnívaných výsledkov priniesť zdravotné ťažkosti. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo by sa najmä ženy mali opierať o názory odborníkov a riadiť ich radami či plánmi, ktoré zostavili. 

Jednou z možností je diéta nazvaná The Zone, ktorej princípy sa využívajú už takmer neuveriteľných 30 rokov. Stojí za ňou americký biochemik Barry Sears, ktorého k vytvoreniu zdravšieho stravovacieho štýlu inšpiroval jeho osobný život. Po tom, čo zomrelo niekoľko členov jeho blízkej rodiny na ochorenia súvisiace s obezitou, sa rozhodol nájsť cestu, ako spopularizovať chudnutie bez radikálnych zásahov, ktoré by ľudí odrádzali a zároveň spôsobovali ďalšie zdravotné ťažkosti. 

Prečítajte si: Stačí jedna lyžička tejto potraviny nalačno: Už po mesiaci nebudete mať chuť na sladké

Princíp oka a ruky 

Najjednoduchší spôsob, ako pochopiť princípy tejto diéty, je spoliehať sa na vlastné okolo a ruku. Práve ruka totiž pripomína to, že by ste mali jesť 5-krát do dňa, pričom by nemala byť medzi žiadnym jedlom viac než 5 hodinová prestávka, samozrejme okrem času spánku. 

Okom by ste si mali na druhej strane rozdeliť porciu na vašom tanieri. Jednu tretinu by mali tvoriť potraviny, ktoré sú bohatým zdrojom proteínu. Počas raňajok, desiaty či olovrantu tak môžete siahnuť po gréckom jogurte, vajíčkach či syre, na obed si zasa môžete dopriať kvalitné mäso či porciu morských plodov. Na večeru sa najčastejšie odporúča cottage cheese, no skvelou variantou môžu byť aj ovsené vločky v kombinácii so spomínaným jogurtom či dokonca niektoré druhy strukovín a zeleniny.

Dve tretiny z taniera by mali obsahovať sacharidy, medzi ktoré patria rôzne prílohy, ako sladké zemiaky - bataty, ale aj kuskus, cícer či celozrnný chlieb. Zabúdať by ste nemali ani na trochu tuku, ktorý je pre naše telo nevyhnutný. 

Neprehliadnite: Počítať kalórie nemá zmysel: Osvojte si jednoduchý návod na chudnutie, ktorý funguje a má zmysel

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe