Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie vintage trendy na rok 2023: Inšpirujte sa Jeanom Paulom Gaultierom z 90. rokov, či Guccim z éry Toma Forda

Móda

Vintage boom bude pokračovať aj v roku 2023 a azda ešte intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. Inpširujte sa prierezom módy známych návrhárov a skúste do svojho šatníka implemetovať nestarnúce prvky.

V roku 2022 sme videli viacero celebrít, ktoré implementovali vintage do svojho daily šatníka. A je to trend, ktorý bude pokračovať aj v roku 2023, keďže nákupy z druhej ruky sa pre čoraz viac ľudí stávajú samozrejmosťou. 

Nie sú to len veľké značky, ktoré sa tešia takémuto oživeniu, ale aj menej známi dizajnéri začínajú profitovať z vintage efektu. 

Iconic rainbow dress

Napríklad dúhové šaty Todda Oldhama z jesene 1994 sa stali obrovskou inšpiráciou pre renomovných návrhárov. Originál je vzácnym kúskom a tak sa mu snažia dizajnéri priblížiť. Presne toto je príklad vintage kúsku, ktorý je jedinečný a má aj svoju históriu. 

Prečítajte si: Zimné topánky podľa typu postavy: Čo sa hodí jablku a po čom by hruška nemala siahnuť?

Naked dress

Trend nahých šiat je tu s nami už roky a opäť hlási comeback vo veľkom. Ak navštítite "sekáče" vo väčších metropolách ako je Viedeň, Paríž, či NY, určite tam takéto kúsky objavíte. Potom vám stačí už len oversize sako a dokonalý sexi styling je na svete.

Vytvarované ramená a dramatické goliere 

Zatiaľ čo kúsky z 90. rokov 20. storočia zostávajú populárne, je pravdepodobné, že v budúcnosti nastane posun smerom k minimalistickejším štýlom.

Teraz však stavte na inšpiráciu ikonickým Givenchy, Dior a Balmain z danej doby. Vytvarované ramená a dramatické goliere z 80. rokov sú tiež niečím, čo si treba zaobstarať. 

Prejav individuality

Zdá sa tiež, že v roku 2023 prejdeme k individualizmu viac ako kedykoľvek predtým. Do módy sa vracajú klasické športové súpravy, avšak v sofistikovanejšej a elegantnejšej verzii. Skrátka budete môcť prejaviť svoju osobnosť a náladu vo veľkom. 

Neprehliadnite: Neforemné bundy, príliš široké kabáty, či nevhodné jeansy: Toto všetko vám pridáva kilá navyše

- Najčítanejšie -