Presunúť na hlavný obsah

Keď mala 18, dostala sa ako Miss do sveta šoubiznisu: Alžbeta Ferencová po rokoch boduje ako seriálová Iveta

Slovenské celebrity

Alžbeta Ferencová začínala ako 18-ročná, keď sa dostala do finálovej dvanástky súťaže krásy. Svet šoubiznisu jej však u nás najskôr neprial a odišla do susedného Česka, kde rozbehla sľubnú kariéru. Dnes sa vracia a boduje hlavnou úlohou v seriáli Iveta.

Všestranná umelkyňa Alžbeta Ferencová alias Zea je dnes tvárou mnohých projektov a kampaní, ale krása nie je to jediné, čím ohuruje, hoci sa do sveta šoubiznisu dostala práve cez súťaž krásy. Zviditeľnila sa tiež s tanečnou formáciou v talentovej show Česko-Slovensko má talent. Je nadanou speváčkou a tanečnicou a najnovšie prekvapila svojimi hereckými schopnosťami. 

Čítajte tiež: Dcéra Andrey Verešovej je na pohľad nežná bábika, ale... Z toho, čo predvádza na svahu, padne sánka aj mužom!

Všestranná umelkyňa, ktorá prekvapila hereckým talentom

Alžbeta alias Zea má skutočne talent a zdá sa, že pre svet pred kamerami sa jednoducho narodila. Jej cesta za prácou, ktorú miluje, však nebola jednoduchá a všetko si musela postupne odmakať. Roky práce a driny sa jej však zúročili.
„Keď som vstupovala do šoubiznisu, mala som 18 rokov a bola som prekvapená, ako vás tento svet dokáže zničiť, či veľmi ľahko dostať na cestu, ktorá nie je úplne tá pravá. Myslím si, že som na začiatku bola naivnejšia, i keď nikdy nie hlúpa, len som mala ružové okuliare a verila v dobro,“ prezradila v rozhovore pre Feminity.

„Samozrejme, boli chvíle, kedy to boli naozaj super časy, šoubiznis mi pohol vo veľa veciach, ale potom prišli momenty, keď som už nevládala bojovať s nepriazňou v určitých faktoroch. Myslím si, že som oveľa silnejšia teraz a zároveň i opatrnejšia pri pohrávaní sa s myšlienkou, či je šoubiznis to miesto, ktorému chcem venovať 100% svojho JA. Svoju hudbu a spev chcem venovať hlavne ľuďom, ktorí o to majú záujem,“ doplnila Zea, ktorá je v hudbe ako doma, ale najnovšie všetkých prekvapuje svojou hereckou rolou v seriáli Iveta. 

Iveta z Trebišova rozdelila ľudí na dva tábory

Seriál s podtitulom „Kráska z Trebišova prichádza“, v ktorom hrá hlavnú rolu, mapuje život obyčajnej dievčiny, ktorá sa z malého mesta na Východe Slovenska dostane do sveta šoubiznisu. Príbeh otvára Pandorinu skrinku mnohých tabuizovaných tém, niet divu, že hneď po prvej časti vyvolal vlnu diskusií a ostrých názorov. Diváci sa rozdelili na dva tábory – tých, ktorí seriál berú príliš osobne a dotklo sa ich, ako je vyobrazené mesto Trebišov a tých, ktorí si seriál pochvaľujú a dokonca oceňujú herecké schopnosti Alžebety Ferencovej, ktorá v hlavnej úlohe zažiarila po boku skúseného herca Milana Ondríka. 

Mohlo by vás zaujímať: Krásna Slovenka Zea po boku Paulieho Garanda žiari: Po tom, čo odišla zo Slovenska sa od jej 18-tky veľa zmenilo

Seriál Iveta od režiséra Jána Hřebejka (ktorý mimochodom točí prevažne filmy) a scenáristu Petra Kolečka získal prirodzené PR prostredníctvom nekonečných diskusií na sociálnych sieťach a dá sa povedať, že o to v prípade umenia vždy ide.