Presunúť na hlavný obsah

Farba roka 2023 podľa PANTONE: Ako ju zakomponovať do interiéru podľa najnovších trendov

Bývanie

Odborníci z inštitútu PANTONE zvolili na rok 2023 odtieň 18-1750 Viva Magenta. Malinová farba sa preniesla okrem módy aj do interiérov. Spoznajte najnovšie trendy.

Interiéroví dizajnéri sa s farbou roka 2023 pohrali naozaj úctyhodne. Zatiaľ čo niektorí ju poňali vo výraznom, iní zakomponovali len niektoré dizajnérske kúsky či dekorácie v malinovom odtieni. 

Prečítajte si: Trend roka 2023 v bývaní, ktorý sa vám bude páčiť: Takto dostanete von všetku negatívnu energiu

PANTONE 18-1750 Viva Magenta

„V dobe technológií sa snažíme čerpať inšpiráciu z prírody a toho, čo je skutočné. PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochádza z červenej rodiny a je inšpirovaná červenou košenilou (karmín, pozn. red), jedným z najvzácnejších farbív z rodiny prírodných farbív a zároveň jedným z najsilnejších a najjasnejších, aké svet poznal,“ hovorí výkonná riaditeľka Pantone Color Institut, Leatrice Eiseman.

Šatník alebo dámsky kútik

Kde inde môže nájsť malinová farba uplatnenie ako v typicky ženskom kútiku. Interiéroví dizajnéri z Westwing.sk vytvorili príjemný kútik v podobe šatníka, v ktorom využili kreslo práve v tomto odtieni. Veľmi ženské, glamour a štýlové. 

Jeden výrazný dizajnérsky kúsok 

Stôl BARRY (Alax) vo farbe roka ako originálny kus nábytku zakomponovaný v interiéri s drevenou podlahou. Nechýba ani zeleň a umelecké dielo v podobe obrazu. Moderný, originálny vzhľad interiéru, ktorý je farebnou explóziou a pohladením na duši pre všetkých ľudí, ktorí majú blízko k estetike.

Minimalizmus s čerešničkou na torte

Minimalistický priestor v zemitých odtieňoch, ktorý je „rozbitý“ stoličkami vo farbe roka. Kolekcia nábytku Bontempi (Alax) je dôkazom toho, že ani v modernom, čistom interiéri sa nemusíte báť farieb. Výsledkom je vzhľad, ktorý je ľahko odlíšiteľný od bežných opozeraných interiérov. 

Neprehliadnite: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

- Najčítanejšie -