Presunúť na hlavný obsah

Terakota a piesok: Farby, ktoré premenia vašu obývačku na oázu pokoja

Bývanie

Práve tlmené farby ako terakota, či piesková, dokážu vniesť do priestoru pokoj a harmóniu. Pozrite sa spolu s nami ako svojej obývačke vnesiete nový život vďaka pár zmenám.

Začnite farbami 

Pokiaľ túžite vo svojom interiéri po nejakej zmene, skúste sa zamerať na obývačku. Ide o hlavné centrum diania, kde človek trávi veľa času, preto je dobré zamerať sa na túto miestnosť. 

O tom, že farbami dokážeme navodiť atmosféru niet pochýb. Obzvlášť v obývačke by ste mali ich výberu venovať špeciálnu pozornosť. Ideálnou voľbou sú teplé, no zároveň neutrálne odtiene.

Neprehliadnite: VIDEO: Veľká noc je za dverami: Uviažte si vlastný veľkonočný veniec, ktorý rozžiari váš interiér

Terakota a piesok vnášajú do priestoru pokoj a harmóniu. Budete sa cítiť nielen príjemne, ale naozaj sa vám už po chvíli, v takejto miestonosti zlepší nálada. Psychológia farieb totiž funguje neuveriteľne.

Zamerajte sa prírodné doplnky a udržateľnosť

Dobrou voľbou sú aj tóny pieskovej na stenách a kombinácia s terakotou vo forme doplnkov. Siahnite po rôznych vankúšikoch, sviečkach, vázach. To všetko dodá priestoru inú atmosféru. Nádherne takéto farby vyznejú v kontraste so zeleňou, takže kvety sú v tomto prípade doslova povinnosťou.

Solitéry je dobré vyberať v prírodných materiáloch - drevo, kameň, kov a sklo sú stále nielen žiadanými, ale patria aj medzi udržateľné prvky, čo sa určite ráta.

Interiér krásne oživia aj organické a oblé tvary. Aktuálne sú veľkým trendom od sedačiek, stolov, poličiek, skriniek až po tie najmenšie doplnky

Vyskúšajte tento recept: Veľkonočná vianočka s mandľami podľa domácej receptúry: Chutný recept, ktorý si zamilujete

Pri takýchto menších kúskoch sa nemusíte báť ani florálnych motívov, naopak pri prírodných farbách nádherne vyniknú. Aj malé zmeny dokážu spraviť veľa. Na to nezabúdajte!

 

- Najčítanejšie -