Presunúť na hlavný obsah

Crème de la crème of summer: Ak potrebujete vypnúť, zamierte na tieto miesta počas leta

Cestovanie

Už dlho sa chystáte utiecť z každodenného zhonu a stále nemôžete nájsť to pravé miesto? Máme pre vás niekoľko tipov, kde si dobijete baterky na maximum aj počas dvoch dní. Občas skrátka stačí len reset na správnej adrese.

Objavte fungujúci prienik tradícií a inovácií, ktoré sú v 21. storočí naozaj žiadanými

Milujeme hľadanie kúzelných miest a ešte radšej vám ukazujeme to, čo máme vyskúšané na vlastnej koži. Predsa len platí, stačí raz zažiť ako stokrát počuť. Tentokrát vám predstavíme hotový cream de la cream of summer len na skok od nás.

Pokiaľ patríte k milovníkom nezvyčajných interiérov, dokážete oceniť kvalitný a nespútaný design, no zároveň uprednostňujete miesta, ktoré definuje genius loci, potom sme pre vás našli ideálnu adresu. Plnú zaujímavých detailov, kde sa spája nevšedné, unikátne prostredie a pobyt sa stáva zážitkom, ktorý si naozaj budete pamätať.

Nájdete tu dokonalú symbiózu hravosti, autenticity, umenia a gastro pôžitkov, ktoré prekonajú vaše očakávania. A to všetko v jednom z najromantickejších miest, ktoré máme len na skok od nás. Áno, ak ste tipovali Prahu, ste tu správne. Stovežatá ponúka zrejme oveľa viac ako ste predpokladali. A dokonca aj počas leta. 

Dôkazom toho je aj butikový hotel, Falkensteiner Premium Collection Prague, ktorý si zamilujete na prvý pohľad. Je to jedinečná oáza pokoja a  „hideaway“ v mestskom štýle. Skrátka mestská džungľa s nádychom exotiky! 

Nájdete ho v samotnom srdci Prahy, doslova len pár krokov od historického centra. Nechajte sa zlákať atmosférou, ktorú vám horúce letné dni ponúkajú, uvoľnite sa a nalaďte sa na vlnu nespútanosti, nevšednosti tejto pulzujúcej metropoly.

Práve tu objavíte fungujúci prienik tradícií a inovácií, ktoré sú v 21. storočí naozaj žiadanými. Spojte spoznávanie tradičných a obľúbených pamiatok s tak trochu hipsterským duchom tohto miesta. To všetko vytvorí absolúte perfektný kontrast medzi klasikou a modernou tejto doby. 

Ubytovanie sa nesie v duchu farieb, funkcionalizmu a art deca, ktoré sú použité s invenciou a hravosťou, čo určite oceníte. Príjmené prostredie však perfektne dotvára aj skvelá kuchyňa a bar, kde si prídete tiež na svoje. Pokiaľ patríte medzi milovníkov tapas, radi v kuchyni experimentujete, tu si to vychutnáte všetkými desiatimi.

Exotické chute prepájané miestnou klasikou nikoho nesklamú. My rozhodne odporúčame krevety a tuniaka, ktoré sú tu bezkonkurenčné. To, čo oceňujeme je, že si viete celé menu vyskladať z drobných jedál a naozaj dokážte ochutnať celú škálu rôznych variácií. Miestami si tu človek pripadá ako v pulzujúcom New Yorku. 

Čo sa týka drinkov, rozhodne nevynechajte ich Monkey Bar. Ten jednoznačne hodnotíme ako najlepší v Prahe. Coctaily vám tu podajú zážitkovou formou. Určite ochutnajte Lemongrass Pop, či Blue Monkey. Skrátka kreatívne jedlá, v spojení s netradičnými nápojmi vás vezmú na cestu po svetových metropolách len kúsok od našich hraníc. 

No a dáme vám ešte radu na záver. Naozaj si tu všímajte tie najmenšie detaily. Práve v nich je totiž ukryté kúzlo tohto citlivo zrekonštruovaného priestoru. Toto je ideálny city trip, kedy sú všetky priania splnené. Do bodky. A dokážete tu vypnúť na úplné maximum. 

Či už vás láka svet à la Raňajky u Tiffanyho alebo dáte prednosť romantike z Pretty Women, sklamaní nebudete

Určite v Prahe neobíďte aj francúzsku klasiku, ktorá stojí za hriech. Reštaurácia La Gare nadväzuje na Brasseriu La Gare, ktorá bola od svojho založenia v roku 2009 považovaná za nosného predstaviteľa francúzskej kuchyne v Českej republike. 

Celkovou rekonštrukciou prešla na začiatku roka 2019 a pokračuje tam, kde sa pôvodná brasserie začala. Napriek celkovej premene interiéru, kuchyne i rozšíreniu menu sa snažia držať pôvodného smeru, ktorý je jasne definovaný. 

Fine diningová, napriek tomu nekomplikovaná, svieža a chutná kuchyňa. Pod vedením šéfkuchára Romana Rataja si skutočne užijete unikátne gastronomické zážitky v srdci Prahy. Jednoducho, či už vás láka svet à la Raňajky u Tiffanyho alebo dáte prednosť romantike z Pretty Women, sklamaní nebudete.

Fascinujúce priestory s ohromujúcou vizualitou vám dávajú priestor  ponoriť sa do tohto jedinečného gastro sveta. Odporúčame skúsiť ich tradičné slimáky, áno, tie ktoré ochutnávala aj Julia Roberts,. Majú tu vynikajúce slávky na feniklovej omáčke a kalamáre s frisée šalátom, pufovanou pohánkou a pikantnou majonézou. Hotové nebíčko - bez preháňania. 

Secesná čerešnička na záver

V Prahe by bol hriech vynechať druhú francúzsku klasiku, ktorú máme na dosah. Café Savoy, ktorého história sa začala písať v roku 1893. Predtým išlo o dekadentnú kaviareň. Dnešný vizuál je výsledkom náročnej rekonštrukcie, ktorá prebehla v roku 2001. Tým sa kaviareň zahalila do jedinečného dreveného designu s unikátnym stropom, ktorý je dominantou celého priestoru. 

Nechýbajú typické mramorové stolíky, farebný strop s luxusnými lustrami a veľké okná. Dobrým dojmom pôsobia aj vystavené fľaše vína, ktoré zdobia steny. Každá fľaša je umiestnená v zvláštnej drevenej polici. Celkový príjmený dojem dopĺňa aj veľmi milá obsluha.

Keď patríte medzi milovníkov ochutnajte tradičné venčeky, veterníky, či ich "rakvičku" so šľahačkou. K tomu si doprajte pohár champagne a užívajte si. Cez deň rušná, hravá kaviareň, večer mení svoju podobu na pokojnú, reštauráciu so sofistikovanou atmosférou. Je len na vás ktorá tvár je vám bližšia! 

Aj letná dovolenka môže byť  tak trochu netypická. Pokiaľ milujete spájanie architektúry, kultúry, inovácií a gastro zážitkov, podľa nás sme vám namiešali hotovú alchýmiu, ktorá stojí za to. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe