Presunúť na hlavný obsah

Opatrenia sa uvoľnujú: Tu si užijete záverečnú lyžovačku, ale pomaly vás tu čaká aj dobrodružná jar

Cestovanie

Ak hľadáte miesto na malý únik z reality, máme pre vás niekoľko skvelých tipov, kde si prídete na svoje. Aktuálne si tu môžete vychutnať ešte posledný sneh, no čaká vás tu aj nádherná zážitková jar.

 
Zrub Martinky

Lokácia: Martinské hole

Mnohí z nás, čakali práve na uvoľnenie opatrení, aby konečne mohli zmeniť prostredie. Predsa len, aktuálna situácia, nepridáva na nálade, nikomu z nás. Preto práve odpútanie od reality, akýsi malý únik, môže byť tou ideálnou voľbou. No a my sme na vlastnej koži zistili, že takýto elixír, funguje 100%. Najmä ak máte malé deti. 

Pokiaľ hľadáte miesto, kde zabudnete na to, čo sa deje okolo a budete tu len pre prítomný okamih, Zrub Martinky je na to ako stvorený. Nájdete ho v srdci Martinských holí, uprostred lesa, kde líšky dávajú dobrú noc a ráno vás budí spev škovránka. Že to znie ako z rozprávkovej knižky pre deti? Omyl. Na tomto mieste realita. 

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

V zimnom období sa k zrubu, nedostanete autom, o to dobrodružnejšie však samotný výlet začína. Zaparkujete na blízkom parkovisku a príde po vás chatár na snežnom skútri, ktorý vám pomôže s batožinou. Verte, že zážitkový efekt pre deti - level tisíc. 

"Našou snahou bolo vytvoriť miesto, kde keď niekto príde, bude ohúrený natoľko, že sa mu v tom momente bude zdať, že sa zastavil čas. Miesto, kde zabudnete na problémy okolitého sveta a dokážete si na určitý čas vychutnať len svojich najbližších, ktorí sú tam s vami a to, čo vám ponúka okolitá príroda. To okolité ticho, vôňa ihličia a šum lesa dotvára dokonalú harmóniu k praskajúcemu drevu v našom krbe. Práve v čase, keď sa všetci za niečím ponáhľame je potrebné zastaviť a nájsť opäť chuť do života. Prostredníctvom nášho zrubu ponúkame ľuďom možnosť zabudnúť na to všetko všedné čo je tam dole a vychutnať si na chvíľu spôsob jednoduchšieho života uprostred hôr," prezrádza majiteľka Ľubomíra Tanistráková.

No a to sa im na tomto mieste darí dokonale. Či cestujete vo dvojici, alebo s priateľmi, je to jedno. Zmestíte sa tu všetci. Štyri plnohodnotné spálne, dve kúpeľne, poskytnú dokonalý relax pre 12 ľudí. Na prízemí si užijete spoločné chvíle v komfortnej obývačke, prepojenej s kuchyňou a jedálňou. Za nás, ideálne miesto na spoločný večer pri víne, či horúcej čokoláde. Navyše, tu nájdete úplne rozprávkovú, krbovo-kachľovú pec, ktorá tvorí dominantu celého priestoru. Verte, že o to, kto na nej bude tráviť čas, bude bitka. 

"To na čo sme najviac hrdí, je naša kachľová pec, ktorú voláme srdce nášho zrubu. Vďaka nej cítite teplo a pokoj  aj v tej najsilnejšej zime, ktorá je u nás najkrajším ročným obdobím. Naša chata bola postavená tak, aby už z diaľky zaujala svojim zovňajškom, prehovorila do vás svojim interiérom a chytila vás za srdce." 

Malebné, rozprávkové, s puncom luxusu, no zároveň vytvárajúce dojem, domácej nenahraditeľnej atmosféry. Tak nejako sa tu budete cítiť. A to čo vás určite poteší (aj keď cestujete s deťmi) je nádherný wellness, ktorý nájdete na prízemí zrubu.

Kým, cez deň, zrejme drobci využijú vírivku a saunový svet naplno, keď zaspia, ste na rade vy. Dokonalá oáza pokoja a magickosť tohto miesta, rozhodne podčiarkuje aj tento aspekt. Skrátka premyslené do posledných detailov. 

Tipy na výlety s deťmi aj bez:

 • Nakoľko sa Zrub nachádza priamo uprostred hôr (v nadmorskej výške 1225 m, len 100 m od lyžiarskeho vleku), je vyhľadávaným ubytovaním všetkých milovníkov zimných i letných športov, turistiky a horskej cyklistiky
 • Zrub sa nachádza len 20 minút cesty autom od centra mesta Martin v odľahlej lokalite ďaleko od preľudnených obydlí, a preto zaručuje dokonalé súkromie počas vašej návštevy
 • Môžete si užiť zjazd z Martinských holí na terénnych kolobežkách, výstup dobrodružnou Ferratou Horskej Záchrannej služby, vychutnať si panoramatický výhľad po hrebeni v lete na elektrobicykli, v zime na skialpoch, či vydať sa po stopách yetiho s čelovkami na večerný výstup na vysielač, spoznávať okolité turistické trasy Veľkej fatry alebo si urobiť okruh na bežkách po zvážnici
 • Ak ste milovníci cyklistiky, hole ponúkajú zábavu v podobe Downhill, extrémne jazdenie na bicykli. Taktiež sú tu široké možnosti pešej turistiky z Veľkej lúky na neďaleké vrchy Veterná alebo Humience , či Minčol
 • Samozrejme si môžete vychutnať aj dokonalé ničnerobenie na chate alebo zbieranie húb či čučoriedok, ktoré nájdete v bezprostrednej blízkosti zrubu
 • V zime jednoznačne odporúčame využiť služby lyžiarskeho strediska Martinky, kde sa z chaty dostanete na lyžiach priamo na svah. Možnosti skialpinizmu, sú v tejto oblasti neobmezdené. Ďeťom  sánkovačka určite chýbať nebude, keďže snehu tu je dostatok vždy až do apríla

Aktuálne na Martinských holiach síce dominuje ešte sneh, no vy si tu dokáže plnými dúškami vychutnať aj krásnu a mimoriadne dobrodružnú jar a leto. 

"Našim najbližším cieľom na toto leto je zrealizovať vonkajšiu letnú terasu, s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Okrem terasy máme pripravené prekvapenie aj pre najmenších, ktorý si už toto leto budú môcť užiť náš nový detský domček v korunách stromov."

Áno aj dovolenka na Slovenku môže byť dokonalá a výnimočná. Naozaj občas netreba chodiť ďaleko, stačí len pozerať okolo seba. 

Na Okraji

Lokácia: Novoť

Pokiaľ hľadáte niečo, čo je iné, dobrodružné a absolútne späté s prírodou, toto miesto je priam idylické. Ranč Na Okraji, nájdete skutočne na okraji - nášho malebného Slovenska. Takmer na hraniciach s Poľskom, objavíte malý, no o to pôvabnejší ranč, ktorý sa stane pre vás adresou, kam sa rozhodne budete radi a často vracať. 

"Náš ranč je otvorený pre všetkých s možnosťou ubytovania a rôznych zážitkov. Či ste veľkí, a či malí, s nami môžeťe na chvíľu okúsiť život na okraji pri koňoch, kozách a iných zvieratkách. Na intenzite zážitku bude záležať len od Vás."

Spomínané pojenie s prírodou a čistá láska je niečo, na čom celý tento koncept stojí. Manželia Klaudia, Jakub a ich dcérka  Ela, nedajú na toto miesto dopustiť. A ich odhodlanie, pokoj, harmóniu, ktorú tu vytvárajú, cítiť na každom jednom kroku. Urobia pre vás aj nemožné, no hlavne vidieť, že to čo robia, myslia úprimne. A to je v dnešnej dobe, mimoriadne vzácny aspekt. 

Neprehliadnite: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

Ponúkajú ubytovanie v štýlovom domčeku, ktorý sa nachádza hneď vedľa jazdeckej haly. K dispozícii tu máte dve izby, kúpeľňu, obývačku, kuchyňu a terasu. No a nádherné a dychberúce výhľady na lúky a lesy, kvôli ktorým sa sem budete vracať každoročne tiež, sú grátis. Ak túžite po tak trochu inej dovolenke, úzkom spätí s prírodou, verte, že lepšie miesto a srdečnejších ľudí nenájdete.

Tipy na výlety s deťmi aj bez:

 • Orava je krásny región v lete i v zime. Svoje si nájdu malí a veľkí.
 • Oravská železnica
 • Priehrada
 • Zámok
 • Plte
 • Výlet loďou na Slanicky ostrov
 • Hviezdoslavova hájovňa
 • Múzeum oravskej dediny
 • Lyžovačka v Lesnej, Krušetnici, v Hruštíne
 • Na svoje si prídu i turisti, či sa už vydajú na Babiu horu, Pilsko alebo Roháče
 • V okolí sú nádherné prechádzky, v zime bežkárska trať
 • Novoť susedí s Poľskom - ďalšie možnosti vyžitia, ponúkajú teda i naši severní susedia

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe