Presunúť na hlavný obsah

Zamerané na detail: Ponožky ako retro prvok, ktorý zažíva veľkú slávu

Móda

Aj takýto malý prvok, dokáže kompletne zmeniť váš look a dokážete prostredníctvom neho prejaviť, svoju aktuálnu náladu. Len teda aj pri ponožkách treba vedieť ako ich nosiť.

Absolútny retro prvok - ponožky sa v posledných rokoch stal módnym hitom a zažíva veľkú slávu. Treba však vedieť ako takýto kúsok kombinovať a udržať si hranicu medzi trendom a nositeľnosťou. My sme vyspovedali štylistku Michaelu Sabolovú, na čo sa pri tomto malom detaile, ktorý dokáže zmeniť celkový look zamerať. 

Skúste ich skombinovať s lodičkami s vysokými opätkami, alebo remienkovými sandálikmi a vaše outfity naberú nový svieži dych

Škála trendových vzorov je veľmi široká, prevládajú farebné, bodkované, sieťované, pásikavé, kvietkované, kárované, ozdobené čipkou, perličkami, kamienkami, výšivkou - je len na vás, ktoré si vyberiete.

"Kľúčový je styling. Ak ich chcete vyskúšať v sandáloch a lodičkách, platí pravidlo - čím jemnejší materiál, tým lepšie. Pre tie menej odvážne, navrhujem zvoliť jemné čipkové alebo sieťované ponožky, ktoré vyzerajú sexi, ale nie sú až tak výrazné. Chic efekt, dosiahnete ak si ich necháte jemne zhrnuté. Pokiaľ ste odvážne, skúste siahnuť aj po jemných vzorovaných podkolienkach," prezrádza.

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

Dobre vyzerá, keď aspoň, keď jedna z farieb na vzorových ponožkách ladí s farbou na inej časti outfitu, ideálne nad úrovňou pásu. Táto kombinácia pôsobí premyslene a prepája celý look, najmä ak skombinujete rôzne vzory.

Ak sa rozhodnete pre jednofarebné ponožky vo výrazných farbách, ideálna je kombinácia s neutrálnymi farbami a nenápadnými vzormi. V tomto prípade nemusíte ponožky farebne ladiť s ostatnými kúskami outfitu. Stanú sa neprehliadnuteľným doplnkom, ktorý dodá celkovému looku originalitu a ukážete váš cit pre štýl.

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

"Pri výbere ponožiek, odporúčam staviť na kvalitné, zaujímavé, nie príliš hrubé kúsky. Malo by byť na prvý pohľad musí byť jasné, že ponožky sú v tomto štýlovým doplnkom a nie účelným kúskom odevu. Ako som už spomínala, voľte flitre, vzory, jemnejšie materiály. A pozor na ponožky v balerínkach, ak sa chcete vyhnúť módnemu faux pas."

Ak sa už ponožky v lodičkách alebo sandálikoch rozhodnete nosiť, nebojte sa zažiariť. Chce to istú dávku odvahy a seba vedomia, ale zaručene nesplyniete s davom a dáte najavo, že máte módne trendy v malíčku.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe