Presunúť na hlavný obsah

Hra nečakaných kontrastov: Veci, ktoré sú na prvý pohľad nesúrodé, dokážu urobiť WAU efekt

Móda

Niekedy aj kúsky, ktoré spolu na prvý pohľad "nehrajú", dokážu vytvoriť nádherný a sexi look. Pozrite sa, na čo síce potrebujete odvahu, no určite zažiarite.


Sandálky a trench - coat

Niektoré kombinácie v móde, sú skrátka odvážne a treba mať na ne guráž, no vyzerajú skvele. Občas aj zdanlivo nekombinovateľné kúsky, môžu vytvoriť perfektný look. Zahoďte ostych a upútajte okolie nekonvenčnosťou. 

Vrstvenie, trench - coat a ako čerešnička nízke sandálky. Toto všetko, môže spolu vyzerať viac ako len dobre. Základom je však zvoliť vhodnú farebnú kombináciu. Ideálne je siahnuť po zemitých, prírodných odtieňoch, ktoré rozžiarite jednou dominantnou farbou. 

Inšpirujte sa tiež: Old school kabelky zažívajú comeback: Pamätáte si tieto kúsky? Určite jeden z nich nájdete aj vo svojej skrini

Metalické odtiene a výrazné doplnky

Ak ste sa metalickým odtieňom doposiaľ vyhýbali, je čas to zmeniť. Nejednu sezónu, totiž majú výsostné postavenie medzi prvkami, ktoré by vám v šatníku nemali chýbať. Samozrejme stačí jeden takýto kúsok.

Dokonca sa ho nemusíte báť spájať ani s výraznými doplnkami. Práve naopak. Buďte odviazaná, nespútaná a svojská. Hovorí sa, že ani na tieto kúsky neexistuje veková hranica, no podľa nás vyzerajú najlepšie na ženách do 40 -tky. Potom si ich síce dovoliť môžete, no v miernejšej verzii.

Kohútia stopa a káro

Áno aj kombinovanie štýlov, dokonca aj vzorov, môže vyzerať chic. Len musíte vedieť ako na to. Základom sú aj v tomto odtiene. Snažte sa však, aby boli pri jednotlivých kúskoch, čo najviac totožné.

V tomto prípade sa nemusíte držať výlučne zemitých farieb, aj keď tie v zásade vyzerajú najlepšie a nič nimi nepokazíte. No ani kombinácia kráľovskej modrej s čiernou, či klasickej červenej a čiernej, nie je na zahodenie.

Kombinácia kvetinových vzorov - to chce odvahu

Kvetinové vzory a 70. roky sú späť vo veľkom. Hippie štýl ovláda nielen leto, ale je tu s nami v každej jednej sezóne. Dokonca v skutočne odvážnych variáciách. Medzi priekopníčky patrili vždy Janis Joplin, Joni Mitchell a  v neposlednom rade Cherilyn Sarkisianová alias Cher. 

Stavte na kvetinové maxi šaty, dlhé sukne, blúzky a nemajte strach z farieb. Pokojne si vezmite aj farebné ponožky a nechajte ich vyniknúť. Celé je to o fantázii.

 

Mohlo by vás zaujímať: Farba roka 2021: Tieto dve kombinácie nás budú sprevádzať v nádeji na lepšie zajtrajšky

- Najčítanejšie -