Presunúť na hlavný obsah

Absolútny módny chameleón: Žena musí vedieť meniť svoje podoby, tvrdí Anna Dello Russo

Zahraničné celebrity

Všade kde sa objaví je stredobodom pozornosti. Nezastaviteľná, nepredvídateľná a absolútna profíčka. Presne taká je Anna Dello Russo. Žena, ktorá ovplyvnila svet módy v mnohých ohľadoch.

Priekopníčka street stylu, extravaganciu miluje

Začala štúdiom módy v Domus Academy a jej proferom bol  Gianfranco Ferré. Hneď potom nastúpila do Vogue Italia a L'Uomo Vogue. Práve tam bola takmer 18 rokov jej mentorkou Franca Sozzani. práve táto žena ju ovplyvnila v najvýraznejšej miere. Nielen jej štýl, cit pre módu a detaily, ale aj životný štýl. 

Anna je známa tým, že módu považuje za komunikačný prostriedok a vyjadruje ňou svoj vlastný pohľad na svet a život. "Môj štýl vyjadruje mňa samú. Moje akttuálne pocity, nálady, fantázie, predstavy. Práve móda mi ponúka pocit slobody a dáva mi dávku odvahy. Rada som nespútaná a extravagantná, no mám aj dni, kedy milujem presný opak. A tak by to aj podľa mňa malo byť."

"Žena má byť ako chameleón - odvážna, nespútaná, uletená, sexi, no zároveň elegantná a nežná. Všetky podoby majú niečo do seba. Nebojte sa ich. Je to ideálna cesta, ako nájsť svoje sebavedomie," prezradila pre britský Vogue.
 

Anna je známa tým, že má rada trendy. Rada sa s módou hrá a mixuje rôzne štýly. Zároveň je pre ňu dôležité do všetkého vniesť aj kúsok seba. "Zbožňujem šperky a netradičné klobúky, to je moja srdcovka. Všeobecne milujem výnimočné veci. A móda by nám pocit výnimočnosti, mala vedieť navodiť."

Elegancia je však tiež súčasťou mnohých jej outfitov

Aktuálne sa vo veľkom venuje aj práci ambasádorky v Istitute Marangoni a učí módu. Chce svoje skúsenosti odovzdať a dokázať, že človek môže naozaj v živote robiť všetko po čom túži. "V jeden moment môžete byť dáma, v iný sa môžete premeniť na uletenú teenegerku. Aj to je čaro dospelosti a života. Len my ženy, na to akosi zabúdame."

Neprehliadnite: Dokonalá kombinácia slávnych rodičov. Ako vyzerá jediná biologická dcéra Brada a Angeliny?

- Najčítanejšie -