Presunúť na hlavný obsah

5 tipov na jesenné stravovanie podľa Sarah Jessicy Parker: Toto vám pomôže naštartovať metabolizmus aj imunitný systém

Zahraničné celebrity

Známa kráska dobre vie, že strava je mimoriadne dôležitá. Teda ak túžite po peknom a zdravom tele. Inšpirujte sa jej jesenným jedálničkom.

Hoci si prešla ťažkými životnými obdobiami, nikdy si nič nekompenzovala jedlom

Hoci dnes patrí medzi najúspešnejšie herečky, jej život, najmä do teenegerskeho obdobia nebol príliš ružový. Prešla si rozvodom rodičov, životom v chudobe, no dostala sa aj napriek tomu na výslnie. Len vďaka svojej odvahe, odhodlaniu a vytrvalosti

Rok 1998 bol pre ňu zlomový. V tom čase sa totiž zrodila postava Carrie Bradshaw, ktorá ju preslávila. A odvtedy je táto žena ikonou. Dievčatá a ženy všetkých vekových kategórií obdivujú jej štýl a nádhernú figúru. Práve tou púta pozornosť. Roky sa totiž udržiava štíhla a vyzerá naozaj nádherne. 

5 tipov, na ktoré vrámci stravy nedá dopustiť

1. Ranná rutina

Každé ráno začína tým, že vypije šálku zeleného čaju a dve lyžičky jablčného octu. Je preukázané, že jablčný ocot môže napomáhať pri chudnutí, alebo pri spaľovaní tukov v oblasti brucha. Následne si buď zacvičí jógu alebo si ide zabehať. Až potom si sadne ku káve a raňajkám. 

2. Potraviny, ktoré zasýtia a zároveň sú liekom pre telo

Práve v jesennom období si potrpí obzvlášť na jedálniček. Ten je založený na prísune rýb, čerstvej zeleniny a chudého mäsa. Zo zeleniny nedá dopustiť na sezónne záležitosti. Takže si dopraje najmä kapustu, batáty, tekvicu, mangold, mrkvu. Zelenina je zásadotvorná, a to znamená, že prispieva k udržaniu pH v tele. Tiež obsahuje dôležité vitamíny, minerály, enzýmy a je zdrojom vlákniny. Preto tvorí až 80% jej jedálnička.

3. Ovocie si dopraje len do 12:00

Hoci miluje sladké, vyhýba sa mu. Tento deficit cukru si kompenzuje ovocím. Medzi jej najobľúbenejšie patria jablká so škoricou (dáva si ich do raňajkovej kaše), slivky, či hrozno. 

Neprehliadnite: Pomaly sa lúči s rodinou a so svetom. Hviezda Beverly Hills sa nachádza v konečnom štádiu rakoviny

4. Čajové rituály

Herečka neddá dopustiť na silu byliniek. Zbožňuje rakytníkový čaj, či ten z materinej dúšky. Dopraje si aspoň 5 šálok denne. Pridáva aj zelený čaj, či matchu. Pomáha jej to sledovať si pitný režim a navyše vďaka tomu udrživa aj svoj imunitný systém v kondícii.

5. Večerné polievky

Ak sa pýtate, ako sa jej roky darí udrživať si krásnu postavu, toto je jej tajomstvo - polievky, ktoré si dáva vždy na večeru. Čistý vývar, tekvicová, či rôzne druhy zeleninových sú to, na čo nedá dopustiť. Je to podľa nej niečo, čo človeka zasýti, no kaloricky je to aj v neskorších hodinách únosné. 

Toto v jej jedálničku nenájdete:

  • biely cukor
  • cestoviny
  • biely chlieb
  • nasýtené tuky

Prečítajte si: Musela mu sľúbiť, že nikdy nepriberie. Melania získala manželstvom s Donaldom Trumpom bohatstvo, ocitla sa však v pekle

- Najčítanejšie -