Presunúť na hlavný obsah

90-te roky hlásia comeback. Inšpirujte sa najznámejšími filmovými postavami

Móda

Už dávno neplatí, že sa štýlovými outfitmi dá inšpirovať len prezeraním módnych časopisov či sledovaním najnovších prehliadok. Práve naopak, móda sa k nám dostáva bližšie, o čosi sofistikovanejším spôsobom - cez televízne obrazovky počas sledovania obľúbených filmov a seriálov.

Rachel Green

Postava Rachel zo seriálu Priatelia sa nepochybne radí medzi naikonickejšie charaktery filmového plátna. Niet sa čomu čudovať, herečka Jennifer Aniston stvárnila svoju rolu perfektne. Rachel dokázala nielen vytvoriť jedinečnú osobnosť, ale zároveň z nej za pomoci stylistov stvoriť módnu ikonu, ktorá udáva štýl do dnešného dňa. Tak, ako dokonalo skombinovala športové kúsky, doma bola aj v elegancii. Áčková károvaná sukňa, obtiahnuté šaty, traky a nenápadné, no zaujímavé doplnky - aj takto by sa dal zhrnúť štýl známej seriálovej postavy.

Jej štýl sa však netýka len oblečenia, ale aj účesu. Bola to totiž práve herečka, ktorá spopularizovala účes bob - a aj keď ho sama príliš v láske nemala, spustila s ním akúsi vlnu. 

Prečítajte si: Topí sa v luxuse, no svojím zamestnancom neplatí. Ostro sledovaná Kylie Jenner má malér

Monica Geller 

Na rozdiel od svojej hereckej kolegyne a kamarátky sa Courteney Cox poberala iným módnym smerom. Aj keď bol štýl herečiek v obľúbenom seriále podobný, Monicin šatník sa niesol v o čosi športovejšom a uvoľnenejšom duchu. To však neznamená, že by bol menej zaujímavý, práve naopak. Stylisti aj v tomto prípade odviedli kus dobrej roboty a dokázali vyskladať outfity, ktoré sú pre dnešné ženy inšpiráciou až doteraz. Dôkazom toho je napríklad hastag #monicagelleroutfit, kde ženy prezentujú look seriálovej postavy na sebe. 

Stretnutie Romy a Michel 

Kamarátka Jennifer Aniston a Courteney Cox, Lisa Kudrow, sa na rozdiel od svojich kolegýň prejavila v inom filme. Zatiaľ čo v seriáli Priatelia stvárnila Phoebe, ktorá mala svojský, miestami až príliš nápaditý štýl, vo firme Romy a Michel zahviezdila a všetkým vyrazila dych. V komédii sa dve spolužiačky, ktoré napriek odchodu zo školy nezažili žiaden významnejší úspech, rozhodnú vyraziť svojim spolužiakom na stretávke dych. A že sa im to týmito dvoma outfitmi poriadne podarilo, čo poviete? 

Erin Brockovich

Julia Roberts je azda najznámejšou predstaviteľkou módy 90-tych rokov. Nepochybne za to môže fakt, že práve v tom období bola na vrchole svojej kariéry a herecké ponuky sa jej sypali zo všetkých strán. Od filmu Pretty Woman cez Úsmev Mona Lisy či Erin Brockovich - v každej scéne bola herečka perfektne nastylovaná. V jej prípadoch sa jednalo najmä o športovú eleganciu - teda kombináciu pohodlného, ale zároveň elegantného štýlu. O tom, že nebola len vešiakom, ktorému pri natáčaní povedali, čo si má na seba obliecť, svedčia aj jej stylingy na spoločenských udalostiach, ale aj na paparazzi fotografiách. Najzaujímavjšie na tom je, že tomuto štýlu Julia ostáva verná do dnešného dňa, čo je krásny príklad toho, že sa oblieka podľa toho, ako sa ako osobnosť cíti, nie len to, čo je trendy. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe