Presunúť na hlavný obsah

5 druhov kabeliek, ktoré by mali byť v šatníku každej ženy: Do týchto kúskov sa oplatí investovať

Móda

Niektoré kabelky sú klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Ktoré typy by ste si mali zaobstarať? Jednoznačne tie, ktoré tu budú aj o desať rokov.

Clutch

Stáva sa, že crossbody je príliš malá, shopper zasa veľká. Vtedy je ideálnou voľbou clutch. Kabelka na špeciálne príležitosti, či momenty, kedy túžite po elegancii. Možno si vravíte, že mať kabelku v ruke, nie je praktické. Omyl, všetko je o zvyku a navyše si budete naozaj pripadať jedinečnejšie a výnimočne s takýmto kúskom. Ikonické značky ich robia roky. 

Prečítajte si: Zdenka vystavovala obrazy na Slovensku, či vo Viedni. Aké je to skutočne byť umelkyňou?

Ľadvinky

Áno, ľadvinky hlásia comeback! A to dokonca od roku 2012, keď ich štýlovými a luxusnými dizajnmi, oživili viaceré prestížne módne domy. Praktickej funkčnosti dajte zbohom, choďte po dizajne. Ľadvinky sú dnes mimoriadne obľúbené aj v denných outfitoch. Zažiarite s nimi v práci, na menej oficiálnych spoločenských akciách, či na večierku. 

Klasika na všedný deň

Musí to byť kabelka vyrobená z dobrých materiálov, ideálne ručne, aby vám vydržala roky a kvalita v tomto prípade zohráva prím. Dôležité je aby jej strih bol univerzálny a klasický - potom máte záruku, že táto taška bude vyhovovať väčšine príležitostí. Široká variabilita nosenia, pohodlnosť a štýlovosť. Nosí sa v kombinácii so semišom, strapcami, či drobnými kožušinovými aplikáciami.

Crossbody

Módne domy dávajú crossbody zelenú a my vravíme súhlasné „áno”. Perfektná je počas celého roka a na všetky príležitosti. Máte pri sebe všetko, čo potrebujete a ešte aj voľné ruky.  Navyše táto s prešívaním a ozdobným remienkom je nepochybne ikonickou záležitosťou. Áno, investícia do nej je naozaj veľká, ale v tomto prípade ide o generačnú záležitosť, ktorá nikdy nevyjde z módy. 

Neprehliadnite: Slovenka Jasmína stážovala pre Chanel, teraz pracuje pre Givenchy. Na Slovensku zatiaľ nenašla uplatnenie

Shopper bag

Shopper bag je typ kabelky na nezaplatenie. Či sa radíte medzi zaneprázdnenú manažérku, alebo mamu na materskej. Dáte do nej všetko a ešte aj niečo navyše. Praktická, priestranná a pohodlná na nosenie. Nemusíte ju mať len v klasickej čiernej - veľkým hitom je v bielej variante, či olivovo - zelenej. A ak máte predsa len radšej kompaktnejšie kabelky, nájdete ju aj v menších variantách. 

- Najčítanejšie -