Presunúť na hlavný obsah

Sustainable značky, ktoré nás bavia a navyše sú cool: Udržateľná móda sa stáva čoraz výraznejšou doménou

Móda

Ich víziou je robiť veci inak. Podporujú etickú a ekologickú výrobu a snažia sa o to, aby sme nakupovali zodpoveedne. Ak vám záleží na boji proti znečisteniu našej planéty, tieto značky sú dobrou voľbou. A navyše sú mimoriadne chic.

Josefinas Portugal             

Mladá portugalská značka topánok a doplnkov si svet získala svojou pozitívnou energiou, ekologickým prístupom, udržateľnosťou a v neposlednom rade aj dlhodobou podporou ženských práv.                   

Josefinas je vlastne zrodený malý sen jednej ženy. "Žena mala sen, ostatné sa k nej pridali a Josefinas sa zrodila. V krajine v čase krízy, kde pre sny nie je veľa priestoru, ručná výroba topánok dostala nové meno: Josefinas. V Portugalsku je to totiž niečo, čo nikdy nezomrelo: savoir-faire, vášeň a nápad. „Nikdy sa nevzdaj“ presne vystihuje cestu, po ktorej značka kráča. Samotné meno Josefinas vzniklo ako pocta pre babičku Filipy Júlio, zakladateľky značky."

"Naše produkty sú založené na malých detailoch, ktoré ich robia výnimočnými. Vieme, že sme na opačnej strane masovej produkcie. Každý kúsok je vyrábaný ručne, z najkvalitnejších materiálov, pre každú jednu objednávku. Kúpením topánok Josefinas, si jednoducho kupujete zážitok a skúsenosti."

"Každá kolekcia má špeciálne miesto v našom srdci. Mali sme niekoľko spoluprác s organizáciami, ktorré pomáhajú ženám v núdzi. Spomeňme len Women for Women, She Is Rising CARE."

Ich doménou je ručná práca, použitie prírodných materiálov, ktorými nezaťažujeme planétu a láska ku všetkému lokálnemu. Tieto topánky sa vyznačujú skutočnou výnimočnosťou. Môžete si ich nechať personalizovať pomocou iniciálov, čo podčiarkuje jedinečnosť. "My v Josefinas pre savoir-faire žijeme! Veríme, že ručná práca na produkte zanecháva nenapodobiteľné čaro. Ctíme si, že skutočná hodnota čohokoľvek vychádza z práce, ktorej sa dotkli úžasné ruky. Takže keď otvoríte jednu z našich krabíc, otvoríte magické dvere."

Ak sa ich spýtate aké sú ich plány do budúcna majú v tom jasno: "Dúfame, že naša cesta inšpiruje mnoho ďalších žien k realizácií ich snov presne tak, ako oni každý deň inšpirujú nás."

"Náš hlavný cieľ je však neustále posilňovať posstavenie žien po celom svete!"

The Base Label

Za touto mladou, minimalistickou značkou, stojí Alja Perne, zakladateľka jedného z najznámejších slovinských blogov o móde a životnom štýle. Tá premieňa svoju vášeň pre módu na biznis, no s pridanou hodnotou. Všetko čo vyrába je udržateľné, etické a nadčasové. 

"U nás sa staráme o planétu rovnako ako o ľudí. Všetky kúsky sú vyrábané v súlade s tým, aby ich produkcia neohrozovala životné prostredie ani našich zamestnancov. Dbáme na trvalo udržateľné postupy, ktoré znižujú spotrebu vody a produkciu odpadu. Každá krajčírka, ktorá vytvára produkt, je dobre zaplatená a pracuje v peknom prostredí. Sledujeme najnovšie a vrcholné módne trendy, no zostávame verní klasike. S ohľadom na to vytvárame veci, ktoré sú aktuálne a nadčasové zároveň," hovorí Alja.

"Naša móda je vytvorená pre sofistikovanú ženu, ktorá pozná svoje hodnoty a má zmysel pre krásne spracované kúsky a najlepšie materiály. Pre ženu, ktorá vie, čo chce a váži si premyslene zvolené materiály, farby a tvary. Oblečenie je navrhnuté a vyrobené v Európe, z tých najlepších materiálov, aby vydržalo po celý život."

Mohlo by vás zaujímať: Čo si obliecť, keď chcete byť športovo, ale pekne: Aké kabelky nosia krásky k legínam a po akom doplnku často siahajú?

Louise Misha

Táto bohémska, nádherná značka, vás očarí nielen štýlom, ale najmä prepracovanými detailami, výnimočnými vzormi, látkami, neuveriteľnou kvalitou a príjemnými materiálmi. Tieto ženy majú veľkú vášeň pre tradície, remeslá a folklór. Každá ich kolekcia je akousi prechádzkou krajinou, ktorú práve objavili. 

"Už od našich začiatkov, bola celá značka vlastne príbehom rodiny a priateľstva. A dnes je predovšetkým mimoriadnym ľudským dobrodružstvom, zdieľaným so zjednoteným a láskavým tímom, talentovanými, úctivými dodávateľmi a tiež s vernými klientmi, ktorí tu vždy boli pre nás a my pre nich," prezrádza Marie Pidance, zakladateľka a dizajnérka.

Zakladajú si práve na tom, aby boli ich kúsky vyrábané s láskou. "V našich kolekciách sa hráme s farbami, objavujeme umenie života, ručnú prácu, hodnoty a princípy, do ktorých stredu ľudská bytosť prirodzene zapadá. Snažíme sa vytvárať kúsky, ktoré prezentujú  slobodnú a nezávislú módu,  zároveň šetria zdroje a my touto cestou zvyšujeme aj povedomie o ekológii. Lebo to je v dnešnej dobe mimoriadne dôležité."

Tiny Cottons

Ak hľadáte detskú módu, ktorá je ekologická, používa certifikované materiály, dbá na kvalitu a drží sa myšlienky, že oblečenie je niečo, s čím môžu deti rásť, a nie iba niečo, čo si možno nechať na jednu sezónu, Tiny Cottons je skvelou voľbou. Táto značka bola založená v roku 2012 v Barcelone. Už v prvý rok po uvedení kolekcie, si získali tisícky priaznivcov po celom svete.

A to veru v tom čase, bola malá firmička. Majú unikátny, veľmi hravý dizajn a snažia sa aby deti boli deťmi. Nepretvárajú ich na malých dospelých. Práve preto nedajú dopustiť na sýte farby a milé detaily, v podobe rôznych nášiviek zvieratiek.

"Inšpiruje nás svet okolo. Knihy a dobrodružstvá, ktoré zažívame. To všetko je súčasťou nášho tvorivého procesu. Kreslíme, maľujeme, striháme, lepíme, skáčeme, beháme. Snažíme sa kreovať na dennej báze. Každú sezónu predstavujeme nový príbeh, ktorý je cestou do rozprávkovej krajiny. Krajiny detskej fantázie," uzatvára dvorný dizajnér Tiny Cottons, Vicky.

Neprehliadnite: Mysli lokálne, konaj globálne: Tvrdí žena, ktorá na jednom mieste sústreďuje úsilie česko-slovenských módnych návrhárov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe