Presunúť na hlavný obsah

Na móle sa objavujú čoraz častejšie kolekcie s rúškami: Mali by sme ich začať brať ako samozrejmosť?

Móda

Budú rúška naďalej povinnou výbavou, a to nielen túto sezónu, ale i tie ďalšie? Niektorí dizajnéri s tým rátajú.

Šou musí pokračovať

I keď situácia s vírusom Covid-19 ochromila spoločenské dianie takmer po celom svete, módny svet sa nevzdáva. Ako sa hovorí - šou musí pokračovať, a keď to inak nejde, aj s rúškom. 

Uplynulé dni odštartovali na celom svete fashion weeky, na ktorých dizajnéri prezentujú svoje najnovšie kolekcie na jar/leto 2021. Niektorí návrhári zvolili komorné štúdiové prezentácie, iní online predstavenie kolekcií, no stále sú tu takí, ktorí ostávajú verní klasike - tradičnej prehliadke v zložení modelka a mólo. A rúško.

Prečítajte si: Michael Kováčik predstavil na MBPFW kolekciu jar/leto 2021: Inšpirovala ho divoká doba milénia

Niečo podobné sme mohli vidieť napríklad na prezentácii šou Christiana Siriana, ktorý predstavil svoju kolekciu v zložení večerných rob v "prírodných priestoroch", no i tak každá modelka obdržala najhlavnejší doplnok tejto sezóny. A i vďaka tomu niektorí predpokladajú, že práve rúška sa pomaly, ale isto stávajú neodmysliteľnou súčasťou našich šatníkov a teda aj módnych prehliadok. 

Nájdu sa i takí dizajnéri, ktorí neberú rúško len ako nevyhnutnosť, ale naozaj ho menia na štýlovejší doplnok. Videli sme to napríklad na prehliadkach v Ríme či v Londýne. A to len týždne módy začínajú. Pred nami sú ešte dva najhlavnejšie - Miláno a Paríž. Čo prinesiu tie, sa ukáže v najbližších dvoch týždňoch.

Neprehliadnite: VIDEO: HOT TREND sako so stiahnutím pásu: Tento jeden detail zmení váš styling na ukážkový

Ako za starých čias?

Nájdu aj takí návrhári, ktorí však odmietajú tento "trend" propagovať. Prehliadka značky Burberry bola takým príkladom. Nielenže modelky/modelovia rúška nemali, ešte sa ukázali na provizórnom móle bok po boku. Módny priemysel samozrejme trpí rovnako ako ten zábavný. No snaží sa bojovať a nepodliehať panike. Napríklad galaprogramy v Hollywoode majú jasnú stopku, príkladom čoho bolo aj nedávne udeľovanie cien Emmy, ktoré sa konalo bez prítomnosti divákov aj samotných ocenených. Fashion weeky však prázdnotou nezívajú. Prehliadky sú plné ľudí, ulice sú plné módnych ikon a móla modeliek. Malé pripomenutie toho, že veci stále môžu byť "normálne".

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Z móla do ulíc aj do vášho šatníka: Tieto prvky by ste mali odkukať zo street style lookov

Ako zakomponovali niektorí dizajnéri rúška do svojich kolekcií? Pozrite si to v priloženej fotogalérii!

- Najčítanejšie -