Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Módna prehliadka Givenchy a trendy, ktoré sa uplatnia aj u vás: Toto by mala mať v šatníku každá žena

Móda

Nemusíte utrácať stovky a tisícky eur. Oveľa podstatnejšie je podchytiť celú myšlienku.

Jeseň patrí elegancii, nadčasovosti a ženskej sile s dávkou mužských prvkov. I tak by sa dala charakterizovať prehliadka módneho domu Givenchy na sezónu jeseň/zima 2020/21. Prehliadka bola odprezentovaná na jar v mekke módy - v Paríži a jednotlivé modely sú dokonalým zosobnením ženskej krásy a nezávislosti. 

Dizajnérka Clare Waight Keller naservírovala na jeseň ženám päť hlavných trendov, ktoré však nie sú úplnou novinkou. Skôr len pripomienkou základov, ktoré by mali tvoriť súčasť vašich šatníkov. Takže je celkom možné, že mnohé z toho u seba máte. A len vám teda pripomenieme, ako by ste to mali nosiť. 

Pozrite si tiež: VIDEO: Hnedá farba sa hlási o slovo: Jeseň bude patriť týmto odtieňom

VIDEO: Pozrite si prehliadku módneho domu Givenchy a inšpirujte sa aktuálnymi trendmi

 

Mužsko-ženský svet

O tom, ako veľmi ovplyvnila za posledné roky mužská móda ženský svet, sme vám priniesli už niekoľko článkov. No faktom je, že každou sezónou naberá tento trend na stále väčšej a väčšej sile. A inak tomu nebude ani tentokrát. Oversize saká, alebo rovno celé nohavicové kostýmy, oversize svetre kombinované so sukňami či hodvábnymi šatami. To je smer, ktorým by ste sa aj vy mali uberať pri nosení pánskych prvkov. 

Opasky

Ďalšia "nenápadná" vec, ktorá dokáže mať značnú silu. Nosenie opaskov nie je nič nové. Ale nosenie opaskov cez saká, vesty, svetre, jednoducho cez čokoľvek, len aby ste zvýraznili svoju ženskosť a ukázali tento doplnok, je v podstate ako-takou novinkou.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Strapce sa vrátili v plnej sile: Ako by ste ich mali efektívne nosiť?

Plášte

Jeseň nebude patriť klasickým kabátom, ale elegantnejšiemu kúsku - plášťom. Tzv. "cape coat" zaplavili móla v Paríži viackrát, takže o sile tohto trendu nasledujúcu sezónu nemožno pochybovať. Veľmi výbornou kombináciou je napríklad pánsky kostým a elegantný plášť. Dvojica, ktorá na prvý pohľad k sebe nemusí pasovať, ale práve v tom je to čaro. 

3krát a dosť!

Reč je o farbách. Kedysi sa hovorilo, že by ste nemali mať na sebe viac, ako 3 farby. A práve toto tvrdenie sme mohli spozorovať na prehliadke Givenchy. Colorblocking pozostávajúci z maximálne troch farieb môže stále pôsobiť nápadito a hravo a pritom vám pomôže udržať si dávku ženskosti a elegancie. 

Neprehliadnite: VIDEO: Z móla do ulíc aj do vášho šatníka: Tieto prvky by ste mali odkukať zo street style lookov

Skrytý sexepeal

Žiadne hlboké výstrihy, žiadne ultra mini šaty. Opäť by ste to túto sezónu mali hrať na eleganciu, sofistikovanosť. Vysoký rázporok, ktorý upúta, ale nepohorší, modely šiat, ktoré kopírujú vaše krivky, ale sú v midi dĺžke, presne takto si Givenchy predstavuje femme fatale jesene. Tak čo, pôjdete do toho aj vy?

Viac inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe