Presunúť na hlavný obsah

Bodkovaný vzor a femme fatale: Šaty, v ktorých skryjete nedostatky a zároveň vykúzlite zo seba to najlepšie

Móda

Víkend strávený na lodi by ste mali aspoň raz v živote vyskúšať. Vybrali sme pre vás šaty, v ktorých sa budete cítiť ako na dovolenke a sú ideálnym spoločníkom na prechodné obdobie.

Leto máme také, aké si vždy urobíme, možností je neúrekom. V poslednom čase naberajú na popularite aj dámske jazdy, rozlúčky so slobodou či narodeninové oslavy strávené v kruhu najbližších, a to na lodi. Aj v našich končinách môžete tento jemný adrenalín vyskúšať a budete mať o zážitok postarané. Vo väčších mestách ponúkajú na týchto lodiach aj skvelý servis a vy sa tak môžete cítiť ako na riviére. 

Inšpirujte sa tiež: Sandále, ktoré spôsobili ošiaľ: Vedeli by ste si kedysi predstaviť, že z tohto bude jedného dňa trend?

Šaty, ktoré skryjú nedostatky a vykúzlia z vás to najlepšie

V peknom stylingu si to užijete ešte viac a keďže sa blížime k prechodnému obdobiu z leta do jesene, môžete si dovoliť oveľa sofistikovanejšie modely šiat, ako počas horúčav. Kým neudrie zima, je toto obdobie, keď vám na tvár dopadajú posledné letné lúče, priam kúzelné. Zlatá hodinka a posledná rozlúčka s letom, ako sa patrí. 

Zvoliť môžete šaty v midi dĺžke Á-čkového strihu a vôbec sa nemusíte báť, že golier ku krku a táto dĺžka veľa zakryjú. Voľba je totiž na vás a dnes sú v ponuke rôzne šifónové prevedenia, pod ktoré si môžete dať bralet a podprsenku či kraťasové šortky. Výstrih v tomto prípade nie je nevyhnutnosť. Práve naopak. Kto povedal, že cez víkend sa nemôžete cítiť ako dáma a obzvlášť, keď vyrazíte na spomínanú loď.

Mohlo by vás zaujímať: 4 módne trendy z móla: Vyskúšajte niektoré zo zmien v šatníku, okamžite si to zamilujete

Bodky sú spoznávacím znamením sezóny

Vzor bodiek bol spoznávacím znamením v kolekciách jar/leto 2020, objavil sa na prehliadkových mólach dizajnérov ako Michael Kors, Tory Burch, Rodalte, Carolina Herrera, Elie Tahari či Noon by Noon a ďalších. 

Tento nesmrteľný vzor však bez problémov môžete preniesť do skorej jesene, napríklad práve v podobe týchto šiat. Zatiaľ čo teraz ich môžete nosiť a kombinovať ešte stále so šľapkami alebo sandálmi, začiatkom septembra obuv pokojne obmeňte za plátené tenisky alebo biker boots. 

Nestarnúce bodky milovali aj naše mamy a zdá sa, že tento trend vždy z generácie na generáciu ožíva. Každá generácia mu dá pritom nádych svojej éry, no žena v nich za každým vyzerá elegantne a je akousi najlepšou verziou samej seba. Aspoň, čo sa stylingu týka. No ako dobre vieme, keď sa cítime pekne oblečené, cítime sa aj sebavedomejšie a spokojnejšie, šťastnejšie. 

- Najčítanejšie -