Presunúť na hlavný obsah

Tri stupne šťastia: Až keď som pochopila, že skutočne existujú, dokázala som žiť naozaj život, po akom som vždy túžila

Partnerské vzťahy

Všetci túžime po šťastí. A rovnako to cítila aj Tereza, len sa jej ho roky nedarilo dosiahnuť. Až keď pochopila určité veci, nastal v jej živote zvrat. Skúste to aj vy rovnako ako ona.

Nie je vždy šťastie to, čo za neho považujeme

Nie, šťastie a šťastný život nie je len pre vyvolených. To ani náhodou. Aj keď občas mu samozrejme treba trošku dopomôcť. Nám sa podarilo zistiť, že stačí, aby ste sa v živote držali určitých vecí a dosihante všetko, na čo si len spomeniete... Sama Tereza prišla na to, že všetko závisí len od nás samých.

"Môj problém bol, že som nikdy nemala šťastie na mužov. Teda aspoň som si myslela, že to je dôvod. Do kohokoľvek som sa zaľúbila, vzťah stroskotal skôr, ako sme si stihli dať zubné kefky do spoločného pohárika. A nedokázala som pochopiť, prečo sa to deje. Myslela som si, že všetko robím správne."

Tereza naozaj vo vlastnej, teoretickej rovine robila všetko tak, ako sa očakáva. O každého partnera sa skvele starala, vypekala, vyvárala, zabezpečovala chod domácnosti, snažila sa v spálni. Jednoducho na prvý pohľad - sen každého chlapa. No aj napriek tomu, nedokázala s nikým zostať dlhšie. 

Prečítajte si: Manželkinu neveru som odhalil vďaka jednej jej malej chybe: Toto by som inak nikdy nezistil

Aj keď sa snažila zo všetkých síluspokojiť potreby niekoho iného, zabúdala na svoje vlastné vnútorné ja. Bola zo seba nešťastná a frustrovanáPresne tieto elementy od nej napokon každého chlapa odohnali. Nepochopila to však len tak zo dňa na deň: "Oči mi otvorila kamarátka psychoterapeutka. Povedala mi o troch stupňoch šťastia, ktoré ak si človek osvojí, pochopí veľa vecí a nájde akýsi vnútorný balance. A mne osobne sa to podarilo. "

Tri stupne šťastia

  1. Milujte svoje vnútro aj zovňajšok - Tento bod je mimoriadne zásadný a dôležitý. Len ak človek miluje sám seba, dáva priestor iným na to, aby ho milovali tiež. Musíte mať radi svoje vnútro, byť stotožnený so svojimi rozhodnutiami a veriť im. Zároveň by ste sa mali vedieť pozrieť do zrkadla a povedať si, čo sa vám na vašom tele páči. Ak sa nad tým zamyslíme,  v reáli to dokáže spontánne urobiť málokto. A to je chyba.

  2. Rozhodujte sa vo veciach na základe spontánnosti - Spontánosť je ideálnym spôsobom, ako dosiahnuť presne to, po čom túžite. Stačí, aby ste sa nevzdávali cesty za svojimi splnenými snami. Snažte sa, čo možno najviac životných okamihov a miľníkov zachytávať aj na fotkách. Spomienky sú totiž na nezaplatenie. Robte všetko, čo milujute - chodievajte na párty, oslavy, pikniky, turistiku. Nenechate sa nikým a ničím obmedzovať, je to váš život. Na to nezabúdajte. Jednoducho venujte sa všetkému, čo vás baví. No robte to naozaj spontánne. Jedine vtedy to má zmysel. A pokojne sa nebojte nerobiť aj nič. Občas je aj to nevyhnutné a navyše vám to pomôže. Možno viac ako ste čakali. 

  3. Obklopujte sa ľuďmi, ktorí sú pre vás prínosom a vy pre nich - Vo vzťahoch sa vyhnite toxicite. Znamená to, že by ste nemali byť v kontakte s ľuďmi, ktorí pre vás samých nie sú prínosom a v ich spoločnosti sa necítite dobre. Najhoršie je zotrvávať v takomto stereotype a ešte a ho aj umele podporovať. Trávte čas v prítomnosti ľudí, ktorých máte radi, sú pre vás dôležití a tak ako to dobre s nimi myslíte vy, platí to aj opačne.

Tereza sa začala na seba a svoje okolie pozerať inak. A v čase,  keď všetky tieto veci pochopila a vnútorne prijala, našla lásku. Čo myslíte,  naozaj to tak funguje?

Neprehliadnite: Neznáma sexica si pred nami na dovolenke zhodila vrchný diel: Môj muž potom prišiel s jedným návrhom

- Najčítanejšie -