Presunúť na hlavný obsah

Ako kombinovať topánky s kabelkami, aby ste mali štýl? V minulosti bolo zladenie farby pravidlom, dnes to neplatí

Móda

Ladíte topánky s kabelkami v rovnakej farbe, alebo dokonca sa nie vždy trafíte a odtieň je značne odlišnejší? Zabudnite na toto pravidlo, oveľa dôležitejší je štýl.

Kabelky s topánkami už dávno netreba ladiť, práve naopak, ak z vás silou mocou kričí snaha dosiahnuť rovnaký odtieň, nepôsobí to práve najlepšie. Úplne úprimne, ženy, ktoré toto zastaralé pravidlo doteraz dodržiavajú, mali by sa od neho odpútať čím skôr.  Ak sa však neviete zorientovať v trendoch a v tom, ako teda kabelky s topánkami vhodne zladiť, majte na pamäti aspoň tie najdôležitejšie pravidlá. 

Inšpirujte sa: VIDEO: Mäkké svetre ako od babičky: Aké kúsky dominujú na jeseň?

Jednotný štýl kabelky a topánok je základ

Základ, ktorý si musíte uvedomiť je zadefinovať svoj štýl, respektíve outfit, či ide o športový look, casual alebo elegantný. Podľa toho potom vyberáte doplnky a predovšetkým kabelku. Len si spomeňte, koľkokrát ste zahliadli ženu, ktorá mala pekný elegantný vzhľad a „zabila“ to neforemnou, veľkou, športovou kabelkou, alebo lepšie povedané taškou. 

Poradíme vám, ako ísť úplne na istotu, ale nesmiete protestovať, že je to nuda. Nie je. Pozornosť pri výbere stylingu, kabelky a topánok sústreďte na klasické kusy, ktoré prežijú čas. Vtedy nikdy neurobíte chybu a ak aj niekde nebudete stíhať, siahnete po nich a nebudete strácať drahocenný čas pred šatníkom.

Výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo

V prvom prípade sme vám síce rozprávali, že netreba mixovať eleganciu so športovým duchom, existuje však jedna výnimka, ktorá sa k nám vplyvom metropolitného mestského štýlu predsa len za posledný čas dostala. Keďže tenisky nahradili do istej miery topánky aj počas pracovného dňa, a to najmä vo veľkých mestách, je pochopiteľné, že sa táto športová obuv ohriala aj v prípade elegantnejších stylingov. Nie je preto nič nevídané, keď uvidíte ženu v nohavicovom kostýme a v teniskách k tomu prispôsobených alebo dokonca v sukni či šatách. Štýl, ktorý vám opisujeme sa nosí najmä s retiazkovými kabelkami cez rameno, alebo na koženom remienku, ktoré celkový dojem opticky zjemnia a pôsobia nadčasovo.

Kabelka by mala siahať po úroveň postavy, na ktorú chcete upozorniť

Keď je reč o kabelkách cez rameno, mali by ste pri ich výbere dbať na jedno dôležité pravidlo. Kabelka by mala končiť v úrovni ženského tela, ktorú chcete vyzdvihnúť. Naopak, nikdy by nemala dĺžka ramienka siahať k časti tela, v ktorej pociťujete nedostatky. 

V praxi to vyzerá nasledovne – ak nechcete upozorňovať na svoje širšie boky, kabelka by mala končiť v úrovni pása. V prípade, že máte problematickejšiu partiu práve pás, voľte menšiu a kratšiu kabelku siahajúcu tesne pod prsia. Ženy, ktoré majú chlapčenskú postavu a pás im splýva v jednej rovine môžu siahnuť po kabelke na dlhšom popruhu až pod zadok alebo do polky stehien.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Topánky na jeseň/zimu 2020/2021, ktoré bodujú v uliciach: Po ktorých siahnete túto sezónu vy?

S módnymi trendmi opatrne, nie všetko, čo je IN, vám aj pristane

Sledujete módne trendy a móda je vašou vášňou. To je pekné, ale neznamená to, že všetko, čo práve vidíte, musíte aj vlastniť. A rovnako to neznamená, že vám aj všetko pristane. Opatrne najmä s materiálmi, z akých je kabelka vyrobená. Zimné textúry a štruktúry absolútne nepatria do letných stylingov a naopak. Toto je jednoducho neprípustné. Rovnako je to aj s farbami. Aj keď kabelka a topánky nemajú mať rovnaký odtieň, farby by mali vytvárať akúsi súhru. Paleta farieb pre jednotlivé obdobia je takisto jasne definovaná.

Módne výstrelky v podobe kabeliek a topánok, nedajbože naraz oblečených, dokážu niekedy uzemniť celý styling, ktorý by bez nich bol úplne v poriadku. Myslite na to pri najbližšom nakupovaní, obzvlášť, ak nakupujete online a nevidíte sa v zrkadle.

- Najčítanejšie -