Presunúť na hlavný obsah

Dostaňte svoju pleť pred zimou do formy: Pomôže kombinácia ošetrení, ktoré navrátia pružnosť a zbavia vás nedostatkov

Krása

O pleť sa práve v zime, treba starať o niečo intenzívnejšie. Zmeny počasia a chlad jej totiž dávajú zabrať. Tieto ošetrenia by ste si mali rozhodne dopriať. Dokážu s pokožkou hotové zázraky.

Hydratácia nadovšetko

Možno by ste sa čudovali, ale naša pleť je v zime často dehydratovanejšia ako počas horúcich dní. Hydratáciu treba dodržiavať ako navonok  (krémy, séra), tak aj zvnútra (správny podiel vitamínov a pitného režimu). V zime je čas na hutnejšie krémy, s vysokým obsahom vitamínov a na vyradenie ľahkých hydratačných fluidov, ktoré jednoducho v zime nestačia. 

"Skvelým pomocníkom sú jednorázové látkove masky, ktoré už teraz dostanete kúpiť kdekoľvek - sú vysoko hydratačné a kým v lete môžu pleť premasťovať, teraz sú také akurát. Sledovať by sme si mali aj rapídne zmeny teplôt - prekúrené miestnosti a mráz vonku neprospieva žiadnej pleti," hovorí na úvod expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. 

"Ak je niekedy čas na hydratačné kozmetické ošetrenia tak teraz. Väčšinou ich v salóne spájajú kozmetičky s aktívnou masážou pleti, ktorá stimuluje kolagén a pomaly, ale iste pleť vypína, ak ju aj doma robíme svedomito."

Neprehliadnite: Najobľúbenejším účesom žien sú vlny: Naučíme vás, ako si vytvoriť bezchybný vzhľad a objem

Skúste doma „face gym“ -  uberie vek a rozžiari pleť

Takzvaný „face gym“ sa k nám na Slovensko ešte nedostal v úplnej miere, no tvárová gymnastika je naozaj skvelá. Pre pleť má preukázateľné účinky. 

Okrem grimás a rýchlej ručnej masáže, ktorú si viete naštudovať z online videí, k tvorbe kolagénu prispievajú rôzne zariadenia či ručne nástroje, najznámejšie a cenovo najdostupnejšie sú dermarollery. Tieto nástroje síce vyzerajú strašidelne, keďže ide o jemné narúšanie bariéry pokožky mikroihličkami a tvorením malých raniek, ale ak začnete s čo najmenším priemerom milimetrov, nemusíte mať z tohto ošetrenia žiadne obavy. Pokojne ho môžete robiť z pohodlia vášho domova. Na veľmi podobnom princípe funguje funkčnejšie salónné ošetrenie - mezoterapia. 

Ošetrenia, ktoré vám navrátia elasticitu a podporia tvorbu kolagénu

"Pri tomto ošetrení sa do pokožky jemnými vpichmi aplikujú séra s vyšším pomerom koncentrátu kyseliny hyalurónovej, alebo rôznych vitamínov či sér, ktoré hydratujú a zlepšujú elasticitu pokožky. Vypínajú nielen povädnuté časti tváre, ale aj krku či drieku, okrem toho rozjasňuje pleť a spevňuje pokožku."

"Výnimočnosť tejto metódy spočíva v tom, že expresne a rýchlo podporuje tvorbu kolagénu, vyhladzuje, rozžiaruje a hydratuje pokožku. Pri mezoterapii často odporúčame klientkam kúru, ktorá pozostáva v minimálne 3 ošetreniach, nie je však dobré ju opakovať častejšie ako raz za 4 týždne," vysvetľuje expertka na krásu - Karolína Volkov.

Veľmi obľúbene a hlavne funkčné salónne ošetrenie je aj diamantová mikrodermabrázia. Ide o jemné zbrusovanie povrchovej vrstvy pokožky, ktoré odstráni odumreté časti, vďaka čomu sú jednoducho povedané póry čistejšie, naša pleť ľahšie regeneruje. Toto ošetrenie je menej závažné ako veľmi podobný chemický peeling a preto má aj menej kontraindikácii. Tými sú len závažné ochorenia kože ako je rosacea či ekzém.

Pokožka hneď pôsobí sviežejšie, hydratovanejšie a je jemná na dotyk. Môžete pozorovať aj ľahšie nanášanie make-upu, za čo po ošetrení vďačíme hydratujúcemu účinku. "Práve zimné mesiace sú na toto ošetrenie ideálne, nakoľko okrem menovaných benefitov rieši aj mikropigmentácie pleti, spôsobené slnečným žiarením. Účinky diamantovej dermabrázie sú viditeľné už po prvom ošetrení."

"Na tomto ošetrení je najlepšie, že je to úplne neinvazívna metóda,  čo znamená, že nenarúšame integritu pokožky – žiadne jazvy a teda okamžitý návrat do normálneho života bez potreby na zotavenie pleti."