Presunúť na hlavný obsah

Starostlivosť o krk a dekolt na výslní: Ak chcete klamať vekom, musíte mu venovať pozornosť

Krása

Nielen tvár, ale aj krk a dekolt zohrávajú v starostlivosti dôležitú úlohu. Ak chcete vyzerať stále fresh a starnúť skutočne s gráciou.

Aj keď máte ten najdokonalejší make-up, či krásnu pleť, pokožka na krku a dekolte o nás veľa prezradí. Najmä ak sa o ňu nestaráme dostatočne, veľmi rýchlo odhalí náš vek. Poradíme vám, ako ju ošetrovať, aby vašu krásu podčiarkla.

Inšpirujte sa: Paletky očných tieňov, ktoré si na jeseň získali naše srdcia: Vyberali sme tak, aby ich vedeli používať aj začiatočníčky

"Pokožka v tejto oblasti je mimoriadne jemná, veľmi tenká a citlivá. Navvyše známky starnutia vykazuje oveľa skôr ako naša pleť na tvári, hoci si to neuvedomujeme a nevenujeme jej dostatočnú pozornosť," vysvetľuje MUDr. Lenka Skalická, dermatologička. 

Tipy ako udržať krk a dekolt vv ideálnej forme

  • Každý deň vyčistite jemným prípravkom krk aj dekolt, nezabudnite na výživný denný a nočný krém. Ideálne je, keď si zaobstaráte taký, ktorý pokožku vyživí a zvýši jej pružnosť. 
  • Doprajte si peeling, ktorý pokožku nielen očistí, ale podporí krvný obeh. 
  • Dobré je urobiť si raz do týždňa dôkladnú masáž.
  • Skvelé sú hydratačné masky, používajte ich minimálne raz do týždňa.

"Samozrejme externá starostlivosť zvonka je podstatná, no nezabúdajte aj na výživu zvnútra. Pestrá, bohatá strava s dostakom minerálov, vitamínov A, C, K, D je niečo, čo má vo výraznej miere vplyv na náš vzhľad. Nezabúdajte na pitný režim. Sama viem, že sa spomína vo všetkom a môže to znieť už ako univerzálne odporúčanie, no nie je to tak. Hydratácia dokáže naozaj veľa. Takto dosiahnete hladkosť a jemnosť možno oveľa skôr ako ste si mysleli."

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Pôvabná Keira Knightley opäť zahviezdila: Uprostred noci rozohráva hru zvádzania

"Na čo ženy zabúdajú je, že pokožku dekoltu priamo ovplyvňuje aj spodná bielizeň akú nosíme. Ak totiž siahnete po podprsenke, ktorá vám nesedí, spôsobí príši veľké napnutie pokožky, ktoré urýchľuje vznik vrások."

Venujete starostlivosti o krk a dekolt pozornosť?

spolu hlasovalo 35 ľudí

- Najčítanejšie -