Presunúť na hlavný obsah

Old school kabelky zažívajú comeback: Pamätáte si tieto kúsky? Určite jeden z nich nájdete aj vo svojej skrini

Móda

Pri pohľade na nový trend kabeliek budete mať pocit, ako keby ste sa vrátili späť v čase. Tie najpovolanejšie v street style móde ich totiž opäť dostávajú na výslnie.

Móda sa neustále opakuje a tentokrát to platí doslovne. Pri pohľade na aktuálny šatník IT girls a tých najpovolanejších z oblasti módy možno vidieť comeback old school kabeliek, predovšetkým tých, ktoré sa nosili okolo roku 2000, teda na prelome milénia.

Všimnite si, že mileniáli a IT girls vždy prichádzajú ako s trendom s tým, čo sa práve nenosí. Vždy idú proti prúdu a z niečoho, čo je zabudnutý trend urobia doslova comeback.

Inšpirujte sa: Jazdecké čižmy ovládli módu: Sú inšpirované Coco Chanel a ženy po celom svete ich nosia na rôzne spôsoby

Móda mileniálov

Mileniáli vyťahujú z rukáva jedno eso za druhým a čoraz viac siahajú práve do čias, kedy sa narodili. Koniec koncov pre každú generáciu sú najväčším zdrojom inšpirácie väčšinou roky, v ktorých sa narodila. O móde z prelomu milénia a teda okolo roku 2000 – 2010 sa módni kritici neraz vyjadrili, že ide o „najhoršie časy“. Trendy boli absolútne nevkusné a nezaujímavé, možno práve preto, že naše očakávania od tohto magického roku boli príliš vysoké. 

Prada re-edition 2005 a 2006

Ak sledujete na Instagrame svoje obľúbené módne influencerky, určite vám neuniklo, že veľa z nich aktuálne nosí kabelku Prada. Jej dizajn a tvar je nám však povedomý a nie je to náhodou. Ide o re-edition z rokov 2005 a 2006. Kabelky však naberajú nový rozmer a to už len kombináciou a rozmanitosťou stylingov, ktoré sú zakaždým originálne. S „rybárskym“ klobúkom tak tvoria duo, ktoré rozhodne nie je len trendom, ale investíciou na viac sezón.

Mohlo by vás zaujímať: Video: Kabáty jesene, ktoré spájajú štýl aj funkčnosť: Na toto sa pri výbere zamerajte

Louis Vuitton Alma BB

Pamätáte si na tento dizajn kabelky? Najskôr obrovský boom a trend, neskôr znak  prvoplánovosti. Zdá sa však, že mileniáli si z toho ťažkú hlavu nerobia a dokážu „oživiť“ nejeden trend minulosti a urobiť z neho opäť žiadaný kúsok. Všimnite si stylingy, v ktorých aj táto ikonická kabelka pôsobí opätovne štýlovo. Časy recyklovania a upcyklácie začínajú brať vážne nielen luxusné módne domy, ale čoraz viac aj ženy po celom svete. Možno jeden kúsok kabelky v tomto dizajne máte aj vy samy ešte doma, teraz ho pokojne môžete využiť, zažíva totiž znovuzrodenie.

Lady Dior

Hranatá kabelka s výrazným monogramom luxusného parížskeho módneho domu Dior. Malé kabelky si stále držia prvenstvo a len tak ľahko ich z ruky nepustíte. Lady Dior si obľúbili ženy po celom svete, ktoré preferujú eleganciu a luxus, ktorý rady dávajú najavo aj svojmu okoliu. Podobne ako ostatné ikonické kabelky, aj tento dizajn sa stal najskôr masovo populárny a následne kopírovaný po celom svete. Dokáže si získať späť svoju pozornosť a slávu?

- Najčítanejšie -