Presunúť na hlavný obsah

Kúzelné miesta, kde si aj v ruchu veľkomesta budete pripadať ako pri mori

Cestovanie

Ak patríte medzi milovníkov cestovania, no ste skôr mestské typy, tu si prídete na svoje. A má to aj bonus navyše. Budete sa tu cítiť ako na dovolenke pri mori.

 

Rím

  • The Vista Rooms & Terrace

Rím je čarovný aj počas leta a mnohokrát sa dostatnete do zákutí, ktoré sú v iných obdobiach pre turistov nedostupné. No aj v takomto rušnom meste môžete nájsť dokonalú oázu pokoja, kde si skutočne budete pripadať skôr ako na dovolenke pri mori. Samotné miesto, nájdete len pár krokov od centra, s výhľadom na Panteón. 

Adresa je teda obzvlášť strategická, v centre najvýznamnejšieho umeleckého trojuholníka hlavného mesta - Piazza Navona, Panteónu, Baziliky sv. Petra. Vatikán a Castel S. Angelo sú na skok a pokiaľ ste sem prišli za históriou a architektúrou, tu si prídete na svoje.

Neprehliadnite: Jej korunku si objednala samotná Kardashianka. Slovenka Anička vyrába originálne šperky

Zároveň si však dokážete užiť pomalé tempo štvrte, prechádzky malými zákutiami a romantickými uličkami. Vezmite si na strechu knihu, ponorte sa do sveta fantázie, popíjate mojito a užite si neskutočné výhľady na mesto s prímorskou atmosférou. 

Paríž

  • Mandarin Oriental Paris

Ubytujte sa pod voňavými kaméliami, na mieste, kde vás očarí magická záhrada na nádvorí už na prvý pohľad. Áno, najromantickejšie miesto sveta, Paríž spája haute couture, dokonalú architektúru a trojicu reštaurácií francúzskeho šéfkuchára Thierryho Marxa.

Prečítajte si: Na slovenskú módnu scénu priniesla nový kúsok. Nina začala vyrábať nadčasové kimoná ešte počas materskej dovolenky

Susedí s námestím Place Vendôme a záhrada Jardin des Tuileries je vzdialená päť minút chôdze. Máte to na skok k Seine, Muséu d'Orsay, ale vlastne aj k Louvru. Ide o jednu z mála privilegovaných parížskych nehnuteľností, ktorá si môžu užívať status „paláca“, čo jej rozhodne pridáva na výnimočnosti.

Celé prostredie sa nesie v duchu prepojenia s prírodou. Ak sa to spojí s opojnou vôňou kvetov, ktorú cítiť všade, skutočne si budete pripadať ako v prímorskom letovisku, no zároveň chránení od hluku veľkomesta. 

Florencia 

  • Four Seasons Hotel Firenze

Ak milujete Toskánsko, rozhodne v lete nevynechajte Florenciu. Čarovné mesto so skvelou a jedinečnou atmosférou. Prejdite sa tu najväčšou súkromnou záhradou mesta – pokojným útočiskom, kde objavíte historické sochy, najkrajšie fontány a storočné stromy. Prípadne sa utiahnite do svojho apartmánu, kde fresky lemujú steny uprostred pôvodných architektonických prvkov.

Toto je jeden z najromantickejších historických hotelov sveta, s vlastnou talianskou reštauráciou, ocenenou hviezdičkou Michelin a s haute couture spa, kde si naozaj doprajete len tie najlepšie požitky. No a objavíte ho len pár krokov od kultúrneho srdca Florencie. Čiže pre milovníkov histórie, architektúry, kultúry je takáto dovolenka ako stvorená. A navyše tu vám to more chýbať nebude!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe