Presunúť na hlavný obsah

Retro lampy sú hitom roka 2023: Pastelové odtiene krásne zladíte aj s moderným interiérom

Bývanie

V interiéroch aj naďalej prevládajú prírodné farby. Dizajnéri však tento rok zakomponovali do priestoru retro lampy v pastelových odtieňoch.

Jedným z najväčších trendov tohto roka sú stolové lampy v retro dizajne a pastelových farbách. Ak ste doteraz nemali odvahu zariaďovať váš interiér vo farbách, aby ste o rok nemuseli prerábať celý byt, tieto lampy zmenia váš pohľad na svet. Hodia sa totiž aj do prírodného interiéru, zariadeného v minimalistickom štýle. 

Inšpirujte sa: Farba roka 2023 podľa PANTONE: Ako ju zakomponovať do interiéru podľa najnovších trendov

Štýlová retro lampa vo farbe roka 2023

Najnovšia kolekcia H&M Home prináša paletu pastelových farieb. Štýlové lampy s kovovým spodkom v tvare gule v rôznych farbách, ku ktorej si môžete nakombinovať rôzne tienidlá. My sme vybrali lampu v malinovom odtieni, farbou roka 2023 je odtieň Viva Magenta, ktorého sa netreba báť ani v interiéri. 

 

Keramická lampa rozohráva súhru so svetlom

Lampa s keramickým podstavcom a kužeľovým tienidlom z dielne Zara Home je prírodného charakteru, avšak jej textúra je plná jemných decentných pastelových farieb. Tie v kombinácii so svetlom rozohrávajú zaujímavú súhru a po zasvietení tak lampa pôsobí v pastelovom teplom duchu.

Lampa s prvkami glamouru do ženského kútika

Moderná lampa, ktorá je elegantná a zároveň má v sebe prvky glamouru. Na Westwingnow.sk ju nájdete v rôznych pastelových prevedeniach. Kovová lampa Matilda je skvelou súčasťou vášho nočného stolíka alebo toaletného stolíka. Jednoduché, ženské a s nádychom retro vzhľadu. 

Neprehliadnite: Trend roka 2023 v bývaní, ktorý sa vám bude páčiť: Takto dostanete von všetku negatívnu energiu

 

Príjemná svetelná súhra a rozptýlenie svetla v pastelovom interiéri

Biela je ideálna pre hru so svetlom a v kombinácii s pastelovým interiérom vytvára príjemnú súhru. Lampa WL-Living Monica na kovovom podstavci je nadčasová a keďže okrúhle tvary sú rozmiestnené špirálovito, vytvára v interiéri príjemné rozptýlenie svetla.

 

- Najčítanejšie -