Presunúť na hlavný obsah

Účesové prešľapy, ktorých sa dopúšťame najčastejšie: Takto si znižujeme mieru atraktivity

Krása

Tak ako v móde aj vrámci hairstylingu sú určité pravidlá. Ste si isté, že viete, ktorým účesom je lepšie sa vyhnúť?

Myslite na svoj účes rovnako, ako na svoj make-up alebo na styling

Ženy sú neustále zahlcované radami, ako vyzerať mladšie, no čo ak chcete na svoj vek vyzerať a cítiť  sa len úžasne? Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to urobiť je venovať väčšiu pozornosť svojim vlasom. Myslite na svoj účes rovnako, ako na svoj make-up alebo na styling. Existujú totiž účesy, ktoré nám nielen pridávajú roky, ale zároveň si nimi nevedome znižujeme aj mieru atraktivity u mužov.  

Čítajte tiež: Účes, ktorý nikdy nevyjde z módy: Vytvorte si styling, vďaka ktorému budete vždy upravená, aj keď nestíhate

Dlhšie vlasy máme tendenciu spájať s mladosťou, no s pribúdajúcim vekom nastupuje opačný efekt. Dlhé vlasy vyzerajú redšie, nakoľko ich aj reálne máme menej. Preto je dobré v čase okolo tridsaťpäťky zvažovať, či by predsa len nebolo dobré zvoliť o niečo kratšiu verziu. Pekne vyzerá dĺžka po plecia, či bob. To vám zabezpečí hustotu. Pri ňom však platí, že pokiaľ máte dlhú tvár, bob ju môže skrátiť a ak máte okrúhlu, môže ju predĺžiť.  

V každom prípade však nezabúdajte na jedno. Pri tomto type strihu zabudnite na ofinu. Môže sa stať, že by ste pôsobili naozaj komicky. A to určite nechcete. Znesie to možno filmové plátno, ale do bežného života sa tomuto radšej vyvarujte.

Ofina zostáva vrámci vlasov témou samou o sebe. Ak vás láka je dôležité mať na pamäti tri faktory.

Musíte si zvoliť takú, ktorá vyhovuje vášmu životnému štýlu (niektoré vyžadujú strihanie každé dva až tri týždne). Musí byť tiež vhodná pre štruktúru vašich vlasov a tvar vašej tváre. To sú veci, ktoré nemôžete podceniť. Je totiž celkom náročné nájsť ideálny strih, pokiaľ nie ste profík a nemáte to "v oku".

Neprehliadnite: Jarné make-up trendy v líčení: Farebné očné tiene a červené líčka rozžiaria vašu pleť

Takisto si treba všímať aj farbu vlasov. Áno, tmavý odtieň vyzerá krásne, ale po určitom veku, vlasy ktoré sú príliš tmavé a všetky v jednom odtieni, pôsobia nudne a navyše všetka pozornosť bude na vašej pokožke.

Keď nechcete, aby sa vám zvýrazňovali jemné linky a vrásky, najlepšie je zakomponovať do farby zmes odtieňov, aby ste dosiahli viac sviežejší vzhľad. Sunkissed je skvelá voľba. Budete potom pôsobiť jemnejšie, prirodzenejšie a aj mladšie.