Presunúť na hlavný obsah

Adriana Sklenaříková pred 30 rokmi a dnes: Štúdium medicíny vymenila za prehliadkové móla, aká bola jej cesta za slávou?

Slovenské celebrity

Svoju kariéru začínala ešte počas štúdia medicíny, no vyhľadávanou topmodelkou je dodnes. Hoci je pre ňu prioritou dcérka, o ponuky nemá núdzu a jej hviezda stále žiari.

Naozaj rýchlo sa vypracovala na jednu z hviezd prehliadkových mól haute couture

Jej rodičia obaja študovali v Prahe medicínu a ona sa rozhodla vydať ich smerom. Po tom, čo si ju všimla modelingová agentúra v súťaži krásy, ktorá sa konala na vysokej škole, vstúpila do fashion priemyslu a jej život sa dramaticky zmenil. Keď sa totiž modelingu chcela venovať naplno, so štúdiom to neišlo skĺbiť.

S dokonalým telom sa však naozaj rýchlo vypracovala na jednu z hviezd prehliadkových mól haute couture.

Pózovala pre najprestížnejšie svetové značky, pracovala pre elitných návrhárov, pre mnohých z nich sa stala doslova múzou. No najviac sa preslávila ako Miss Wonderbra, pričom známu podprsenku propagovala celých päť rokov.

Počas svojej skutočne slávnej modelingovej kariéry zdobila obálky mnohých módnych časopisov vrátane Vanity Fair, Elle, Vogue, GQ či Maxim. Skúsila si aj hereckú dráhu a zahrala si v niekoľkých filmoch. Objavovala sa aj ako moderátorka v rôznych reláciách ako Tops Models, či ako súťažiaca v Dancing with the Stars.

Takisto je veľmi úspešnou podnikateľkou a venuje sa humanitárnej činnosti. Je pre ňu dôležité využiť slávu aj na pomoc druhým.

 

Dcéra jej dodala sebavedomie a zmenila pohľad na svet

Žena s najdlhšími nohami na svete sa v decembri 1998 vydala za francúzskeho futbalistu Christiana Karembeu, no po 14 rokoch sa rozviedli. Dva roky na to si vzala podnikateľa Arama Ohaniana. Dlho sa pokúšali o bábätko a ich cesta k nemu bola naozaj náročná. Keď mala Adriana 44 rokov, v siedmom týždni potratila.

"V nasledujúcich mesiacoch som sa nemohola pozerať na tehotnú ženu alebo ženu s dieťaťom bez toho, aby sa mi oči naplnili slzami. S manželom sa ešte raz pokúsime stať sa rodičmi a ak sa to nepodarí, začneme sa pokúšať o adopciu," povedala modelka v rozhovore pre magazín Ici Paris v roku 2016.

Čítajte tiež: Módna prehliadka MIKLOSKO DRAMA sa niesla v duchu sugestívnej drámy, vášne, túžby, aj veľkolepej oslavy život

Napokon sa však v auguste 2018 známa kráska stala mamou vytúženého dievčatka. Veľmi dlho túžila po dieťatku a neskrývala nadšenie aj pokoru, keď jej konečne bolo dopriate. Kým Adriana často rozprávala o ťažkom detstve s otcom, pre Ninu chce byť vzornou mamou. 

"Príchod bábätka bol zemetrasením, no všetko zapadlo na svoje miesto. Hoci na inom mieste, ktoré sa však zdá byť oveľa logickejšie, samozrejmejšie... Vstávam s úsmevom, všetko je perfektné. Aká škoda, že som tomu nerozumela skôr... Od príchodu malej som iná osoba. Mám energiu, ktorú som nikdy v živote nemala," prezradila pre Paris Match.

"Príchod mojej dcéry mi dodal veľa sebavedomia, pretože som pre ňu dokonalý človek."

Dcérka je pre ňu všetkým a hoci sa s jej otcom rozviedla obe sú šťastné. Adriana o pracovné ponuky nemá núdzu, stále je žiadaná, no prácu si už vyberá naozaj cielene a len to, čo chce. Má inak upratané priority a vidieť, že materstvo ju zmenilo. Navyše podľa nás jej dodalo ešte väčšiu charizmu a ženskosť. 

 

Čítajte viac: VIDEO: Tanečnica Iveta Tkáčová otvorila nové brány RDS Art Group: Nechýbali Nela Pocisková, Kristína Svarinská a ďalší