Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Ready-to-Wear jeseň/zima 2023/24: Virginie Viard priblížila, aké je to byť cudzinkou v Paríži

Móda

Kreatívna riaditeľka a následníčka trónu módneho domu Virginie Viard sa v najnovšej kolekcii Chanel Ready-to-Wear jeseň/zima 2023/24 vrátila do roku 1966.

V Grand Palais Éphémère v Paríži sa konala prehliadka domu CHANEL, ktorú sprevádzal predtým krátky film z dielne známeho kreatívneho dua Inez & Vinoodh. Nana Komatsu v ňom stelesňuje cudzinku v Paríži. Okolo tejto témy sa niesla celá kolekcia na jeseň/zimu 2023/24.

Čítajte tiež: VIDEO: CHANEL Haute Couture jar/leto 2023: Východiskom sa stal parížsky byt Gabrielle Chanel

„Kamélia je viac než len téma, je to večný kód domu,“ vysvetľuje Virginie Viard, než sa zdôverí, s úsmevom: „Zdá sa mi upokojujúca, páči sa mi jej jemnosť a sila“. 

VIDEO: CHANEL Ready-to-Wear jeseň/zima 2023 v Paríži

 

 

Zimný kvet prechádza kolekciou Ready-to-Wear jeseň-zima 2023/24 v malých, radostných dotykoch, rozkvitá cez vrecká, saká, gombíky a v pozastavenom romantizme sa potlačí. Virginie Viard chcela, aby táto kolekcia bola jemná a v pohybe.

„Energia kolotoča drevených koníkov, ktorý poskytuje prostredie pre film Inez & Vinoodh s herečkou Nanou Komatsu ako hrdinkou, mi vnukla nápad na bermudské šortky a asymetriu,“ prezrádza.

Asymetria kabátov, rozparky šiat, naklonená predná časť bermudských šortiek, volány, odhaľujúce chrbty, korálky a flitre, fantazijné nite v úpletoch, to všetko svedčí o dynamike kolekcie. Čierna, biela, odtiene ružovej, paleta je precízna ako hlboká.

Portrét umelkyne nadobúda tvar. Mužské kódy špičkových chlopní, kvetinové kabáty ako dandyho župan a pánske saká, také, aké si možno vytiahnete v skorých ranných hodinách, to všetko prispieva k bohémskemu duchu, ktorý ju poháňa. Jemné a romantické.
„Vyblednuté farby, tmavoružová, remeselné kúsky, dotyky 60-tych a 70-tych rokov, určitá anglická atmosféra, pohodlné, obopínajúce kabáty, autentické materiály robia kolekcie reálnejšími a zároveň očarujúcimi.“

Celú kolekciu CHANEL Ready-to-Wear jeseň/zima 2023/24 si môžete pozrieť v našej GALÉRII.

- Najčítanejšie -