Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Haute Couture jar/leto 2023: Východiskom sa stal parížsky byt Gabrielle Chanel

Móda

Kreatívna riaditeľka Virginie Viard predstavila kolekciu CHANEL Haute Couture jar/leto 2023. Do Grand Palais Ephémère opäť raz teleportovala kúsok zo života Gabrielle Chanel.

Východiskovým bodom kolekcie Haute Couture jar-leto 2023 je byt Gabrielle Chanel na 31 rue Cambon v Paríži. Miesto, kde Virginie Viard vzala Xaviera Veilhana na samom začiatku ich práce, a ktorá zahŕňa zbierku predmetov, sôch, kresieb predstavujúcich levy, srnky, jelene, vtáky a ťavy.

Prečítajte si: Manželia Federerovci po dlhšom čase v spoločnosti: Mirka zažiarila v kostýme CHANEL ako pravá dáma

VIDEO: CHANEL Haute Couture jar-leto 2023

 

 

„Pri jeho tretej účasti som ho požiadala, aby reinterpretoval beštiár bytu a začlenil svoje vlastné,“ hovorí. Celý svet výšiviek v kolekcii je obrátený smerom k zvieraciemu svetu."
Mačiatka, corgi, králiky a lastovičky, vyšívané na krátkych tvídových oblekoch a kabátových šatách, zdieľajú žiaru reflektorov so srnkami, jeleňmi alebo kaméliami, ktoré sú symbolom domu.

Ako na dedinskom námestí sa pripravuje slávnostný sprievod a vyráža sa. Jedenásť monumentálnych zvierat vyrobených z dreva, kartónu a papiera, ktoré vytvoril Xavier Veilhan, skrýva modely a potom ich otvorí uniknúť. „Páči sa mi, keď to úžasné vybuchne a beh udalostí je prerušený,“ pokračuje.

Oblek CHANEL si požičiava svoje kódy od ženských uniforiem prehliadok a okuliarov. Cylinder, motýlik, biele rukavičky, čipkované čižmy, saténová pelerína, plisovaná sukňa, saká dvojradové alebo s chvostíkom, smokingová košeľa, flitre, krátke šortky, spodničky: práve v poézii mažoretiek nachádza Virginie Viard inšpiráciu.

Neprehliadnite: Najväčšie vintage trendy na rok 2023: Inšpirujte sa Jeanom Paulom Gaultierom z 90. rokov, či Guccim z éry Toma Forda

Šaty a kombinézy v ľahkosti a rafinovanosti, superpozíciách, priehľadných fóliách, volánkoch, záhyboch, jemných remienkoch a prelakovaných čipkách, sú vyrobené z hodvábneho tylu, taftu, organzy, žoržetového krepu a paličkovanej krajky.

Tak ako v každom krásnom príbehu, aj kolekciu Haute Couture jar/lero 2023 so svojou rozprávkovou parádou uzatvára nevesta v šatách s vyšívanými labuťami.

- Najčítanejšie -