Presunúť na hlavný obsah

MBPFW FW23: Slovenský návrhár Michael Kováčik predstavil pri príležitosti svojho 10. jubilea kolekciu YEAR X

Slovenské celebrity

Počas uplynulého víkendu sa v Prahe konali prestížne módne dni: Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jednu z najvýraznejších módnych vízií predstavil slovenský návrhár, žijúci a pôsobiaci nielen na Slovensku ale i v Čechách Michael Kováčik. Pri príležitosti svojho pracovného jubilea predstavil špeciálnu kolekciu pod názvom YEAR X.

Tento mladý a nadaný návrhár oslavuje už 10 rokov svojej tvorby. V sobotu 15. apríla 2023 predstavil svoju jubilejnú kolekciu s názvom YEAR X a výrazne oslovil priaznivcov módy svojou novou víziou. V dynamickej show, atmosfére nabitej sugestívnou hudbou a v exkluzívnom predvedení celebritnými modelkami a Misskami z Čiech i Slovenska  predstavil  29 modelov ucelenej kolekcie. Jednoduchosť spojená s rafinovanosťou a elegancia so sex-appealom. Táto jesenno- zimná kolekcia je jednoducho ódou na ľahkosť bytia.  Je to vízia šatníka modernej a trendovej ženy či muža. Návrhár  vo svojej tvorbe stavil opäť na kvalitné materiály ako je vlna, hodváb, bavlna a tweed.

Čítajte tiež: Obľubujú ho celebrity v Čechách i na Slovensku, renomovaný slovenský návrhár oslavuje už 10 rokov tvorby

 

Modely okrem iných predviedli aj Miss Slovensko 2020, éterická  Leona Novoberdaliu, tiež známa česká topmodelka Aneta Vignerová, Miss Česká Republika 2009 a známa modelka a influencerka Liberty Blake Simon. Prehliadkou sa niesol unikátny a jedinečný soundtrack, ktorý na mieru už tradične namixoval populárny Dj Lumiér a v publiku si Michaelovu prehliadku vychutnali známe české i slovenské celebrity ako @Fashionspy Mirka Dobiš, Barbora Franeková, modelka Zuzana Stráska a mnoho ďalších. Unikátna prehliadka  slovenského návrhára prilákala až taký rekordný počet hostí,  že usporiadatelia museli zorganizovať mólo špeciálne až na dvoch poschodiach pražskej Chuchle Arény. Viac ako 730 hostí  a priaznivcov tvorby Michaela Kováčika tak malo unikátny a nezabudnuteľný zážitok. 

Jeho originálnu módnu s obľubou nosia aj mnohé známe tváre  a osobnosti z Čiech a Slovenska: Simona Krainová, Dara Rolins, Michaela Kocianová, Barbora Franeková, Naty Kerny, Monika Bagárová či  Aneta Vignerová, Zorka Hejdová a mnoho  ďalších.