Presunúť na hlavný obsah

Obľubujú ho celebrity v Čechách i na Slovensku, renomovaný slovenský návrhár oslavuje už 10 rokov tvorby

Móda

Už o dva týždne, presne v sobotu 15. apríla 2023 predstaví svoju jubilejnú kolekciu pod názvom YEAR X. módny návrhár Michael Kováčik. V rámci jarnej edície prestížnej módnej akcie Mercedes-Benz Prague Fashion Week, osloví priaznivcov módy svojou novou víziou.

Renonovaný módny návrhár, pôsobiaci na Slovensku aj v Čechách, pripravuje originálne, nové modely, ktoré však budú tradične oplývať jednoduchosťou, eleganciou a sexepílom. 

Čítajte tiež: Hviezdy prehliadkových mól z Česka a Slovenska: Nová generácia dosahuje vo svete módy jeden úspech za druhým

Jeho aprílová prehliadka kolekcie jeseň /zima, by mala byť doslova ódou na ľahkosť bytia a každodenného života. Splývavé prvky modelov vyjadria úľavu, nadýchnutie ľahkosť a nadhľad. Siluety budú odľahčené od striktných a komplikovaných strihov. Charakteristické oversized prvky doplní štúdia a hra so siluetou. Unisexové modely budú nositeľné a vhodné pre ženy i mužov. A rovnako, ako aj v predošlých kolekciách, majú za cieľ oba tieto svety harmonicky prepájať. Jubilejná kolekcia YEAR X. môže vyvolávať u autorových priaznivcov retrospektívu, odrážajúcu jeho doterajší kreatívny vývoj.

Michael Kováčik pred 13-timi rokmi odštartoval svoju kariéru ako módny štylista. Ako priekopník minimalizmu si však v tej dobe uvedomoval, že dostupná móda nenapĺňa jeho predstavy. Preto pre svoje klientky a klientov začal pripravovať vlastné modely a šaty. Boli to prevažne modely pre špeciálne príležitosti a udalosti, doslova šité na mieru a pre „červený koberec“.

Napriek tomu, že v Prahe vyštudoval žurnalistiku a médiá, prevážila u neho láska a vášeň k móde. To mu následne dodalo inšpiráciu, ktorá prerástla do osudového spojenia a dopomohlo k vzniku vlastnej, samostatnej značky MICHAEL KOVACIK. V súčasnosti jeho módna tvorba zosobňuje eleganciu, minimalizmus, sexappeal a nadčasovosť. Dokáže vyzdvihnúť ženské prednosti a zakryť nedokonalosti, zdôrazňuje ženskú siluetu a preto si ho obľúbili stále klientky aj široká verejnosť.
Jeho originálnu tvorbu nosí aj množstvo známych osobností z Čiech i zo Slovenska, Simona Krainová, Dara Rolins, Michaela Kocianová, Barbora Franeková, Naty Kerny, Monika Bagárová, Aneta Vignerová, Zorka Hejdová a mnohé ďalšie.

Kolekcia YEAR X. bude jedinečná a bude špeciálne označená červeným X., ktoré zároveň z prezentovaných modelov vytvorí zberateľské kúsky. Takýto originálny „signature prvok“ sa v ďaších kolekciách nebude opakovať. Počas módnej show prvého prehliadkového dňa Mercedes-Benz Prague Fashion Week, uvedie Michael prostredníctvom kolekcie jeseň/zima víziu šatníka modernej ženy a moderního muža. Michael sa pri svojej práci spolieha na výber prvotriednych materiálov ako je vlna, hodváb a bavlna. 

Od roku 2019 pôsobí Michael Kováčik zároveň aj ako riaditeĺ prestížnej slovenskej súťaže Miss Slovensko. Pod jeho vedením sa tento projekt v súčasnosti transformuje do novej podoby s víziou „nehľadať ideál krásy, ale osobnosť“. A ako sa to podarí realizovať, uvidia a posúdia diváci už  24. júna počas GALA večera, finále súťaže a v priamom prenose TV JOJ. 

Neprehliadnite: V čase sociálnych sietí je modeling ako rola v Hollywoode: Najúspešnejšie Slovenky prezradili ich najväčší kariérny vrchol